Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation)
CVR-nummer 25678311
Ophørt Underskud ⇄ SammenlignSelskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation) aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 1,1 mio. kr.
Året endte med et underskud på 955 204 kr.
Egenkapitalen er forværret med 1,0 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 81,2 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 5,33, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 81,2 %
- Egenkapitalforrentning
- -83,2 %
- Likviditetsgrad
- 5,33
- Gældsgrad
- 0,23
- Vækst i egenkapital
- -47,1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -955.204 | 1.412.851 | 1.147.711 |
| 2024 | – | – | 316.101 | 2.956.109 | 2.170.415 |
| 2023 | – | – | 302.301 | 2.767.277 | 1.915.314 |
| 2022 | – | – | 500.513 | 2.716.593 | 1.671.913 |
| 2021 | – | – | 324.680 | 2.033.768 | 1.228.600 |
| 2020 | – | – | 60.244 | 2.095.625 | 960.420 |
| 2019 | – | – | 142.006 | 1.741.683 | 955.476 |
| 2018 | – | – | 83.362 | 1.641.273 | 867.470 |
| 2017 | – | – | 201.320 | 1.556.168 | 835.808 |
| 2016 | – | – | 159.461 | 1.456.275 | 685.088 |
| 2015 | – | – | 49.066 | 1.499.551 | 525.627 |
| 2014 | – | – | 73.855 | 1.519.865 | 476.561 |
| 2013 | – | – | 306.712 | 1.727.766 | 402.706 |
| 2012 | – | – | 53.623 | 1.476.682 | 95.993 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation)
- Hvad var Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation)s egenkapital i 2025?
- Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation) havde en egenkapital på 1,1 mio. kr. i 2025.
- Gav Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation) overskud eller underskud i 2025?
- Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation) gav et underskud på 955 204 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation)?
- CVR-nummeret for Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation) er 25678311.
- Hvad er Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation)s soliditetsgrad?
- Selskabet af 1. juni 2025 A/S (under frivillig likvidation) havde en soliditetsgrad på 81,2 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Stimuli ApS 25838300
- Custommade A/S 25857194
- Vangard Retail A/S 25944364
- MELODY ApS 26021162
- JP Haderslev Trading ApS 26073383
- Lyngsøe Rainwear ApS 26097622
- Bangsbo Equipment ApS 26115035
- CHM Agentur ApS 26159261