SEBC ll ApS
CVR-nummer 35393595
Aktiv
Solid
Anpartsselskab
SEBC ll ApS havde ved udgangen af 2024 en egenkapital på 663,0 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 788 000 kr.
Egenkapitalen er forværret med 49,2 mio. kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 53,4 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 0,8, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 62,9 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 53,4 %
- Egenkapitalforrentning
- 0,1 %
- Likviditetsgrad
- 0,8
- Gældsgrad
- 0,87
- Vækst i egenkapital
- -6,9 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 788.000 | 1.241.377.000 | 663.011.000 |
| 2023 | – | – | – | 1.181.725.187 | 712.222.611 |
| 2022 | – | – | – | 991.972.978 | 611.708.994 |
| 2021 | – | – | – | 957.629.938 | 595.893.621 |
| 2020 | – | – | – | 908.094.174 | 535.813.313 |
| 2019 | – | – | 21.173.000 | 969.500.000 | 511.388.000 |
| 2018 | – | – | 15.515.000 | 829.359.000 | 493.950.000 |
| 2017 | – | – | 138.000 | 730.736.000 | 482.705.000 |
| 2016 | – | – | 244.750.000 | 522.354.000 | 486.129.000 |
| 2015 | – | – | 63.689.027 | 247.133.439 | 245.288.964 |
| 2014 | – | – | 25.074.010 | 185.619.608 | 185.251.417 |
| 2013 | – | – | 18.057.400 | 227.775.130 | 227.770.130 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Eigild Bødker Christensen |
| Direktion | Jesper Bødker Christensen |
| Bestyrelsesmedlem | Allan Bødker Christensen |
| Bestyrelsesmedlem | Eigild Bødker Christensen |
| Bestyrelsesmedlem | Jesper Bødker Christensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om SEBC ll ApS
- Hvad var SEBC ll ApSs egenkapital i 2024?
- SEBC ll ApS havde en egenkapital på 663,0 mio. kr. i 2024.
- Gav SEBC ll ApS overskud eller underskud i 2024?
- SEBC ll ApS gav et overskud på 788 000 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for SEBC ll ApS?
- CVR-nummeret for SEBC ll ApS er 35393595.
- Hvad er SEBC ll ApSs soliditetsgrad?
- SEBC ll ApS havde en soliditetsgrad på 53,4 % i 2024, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- A.M. KRISTENSEN HOLDING ApS 35393641
- E-Bro Holding ApS 35393862
- Hole In One Odense ApS 35394001
- Kagstrup Holding ApS 35394095
- Agile Jepsen Holding ApS 35394125
- 2013 HOLDING ApS 35394141
- ROBOCAT HOLDING ApS 35394168
- Martin Læssøe Holding ApS 35394788