SC Ejendomme Herning ApS

CVR-nummer 36702877

Aktiv OK Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 1,2 mio. kr. ved udgangen af 2024 stod SC Ejendomme Herning ApS økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 73 157 kr.

Egenkapitalen er styrket med 826 249 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 36,3 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 0,06, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 96,5 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2024

Soliditet
36,3 %
Egenkapitalforrentning
5,9 %
Likviditetsgrad
0,06
Gældsgrad
1,75
Vækst i egenkapital
198,0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 73.157 3.421.3171.243.591
2023 41.709 1.770.108417.342
2022 76.033 1.848.433375.633
2021 35.651 1.599.332299.600
2020 5.307 1.535.447263.949
2019 1.363 1.633.205258.642
2018 36.968 1.625.310257.279
2017 62.424 1.588.943220.311
2016 81.483 1.586.728157.887
2015 26.404 1.587.29676.404

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionClaus Ejsing Bastrup
DirektionSteen Præstegaard Hansen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om SC Ejendomme Herning ApS

Hvad var SC Ejendomme Herning ApSs egenkapital i 2024?
SC Ejendomme Herning ApS havde en egenkapital på 1,2 mio. kr. i 2024.
Gav SC Ejendomme Herning ApS overskud eller underskud i 2024?
SC Ejendomme Herning ApS gav et overskud på 73 157 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for SC Ejendomme Herning ApS?
CVR-nummeret for SC Ejendomme Herning ApS er 36702877.
Hvad er SC Ejendomme Herning ApSs soliditetsgrad?
SC Ejendomme Herning ApS havde en soliditetsgrad på 36,3 % i 2024, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →