SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS

CVR-nummer 34725896

Aktiv OK Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Egenkapitalen i SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS udgjorde 10,1 mio. kr. ved udgangen af 2024.

Årets resultat blev et overskud på 3,7 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 873 887 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 26,8 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 1,36, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 99,8 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 5,4 mio. kr.

Det svarer til ca. 1,1 mio. kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Engroshandel med mejeriprodukter, æg samt spiselige olier og fedtstoffer (463300)

Nøgletal 2024

Soliditet
26,8 %
Egenkapitalforrentning
36,6 %
Likviditetsgrad
1,36
Gældsgrad
2,73
Vækst i egenkapital
9,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 3.688.697 37.626.26910.090.353
2023 3.162.074 36.345.3399.216.466
2022 596.768 37.911.1289.054.392
2021 4.398.294 31.427.8088.457.624
2020 4.738.742 30.528.8098.759.330
2019 3.889.808 26.023.5837.720.588
2018 4.541.683 22.478.2768.270.780
2017 3.690.901 26.156.4737.429.097
2016 3.406.486 32.401.5817.142.196
2015 2.701.906 20.988.0086.436.707
2014 2.248.653 33.628.0088.100.802
2013 2.152.149 23.087.6605.852.149

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS

Hvad var SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApSs egenkapital i 2024?
SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS havde en egenkapital på 10,1 mio. kr. i 2024.
Gav SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS overskud eller underskud i 2024?
SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS gav et overskud på 3,7 mio. kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS?
CVR-nummeret for SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS er 34725896.
Hvad er SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApSs soliditetsgrad?
SAVENCIA FROMAGE & DAIRY NORDICS ApS havde en soliditetsgrad på 26,8 % i 2024, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Engroshandel med mejeriprodukter, æg samt spiselige olier og fedtstoffer →