Sarto Robotics ApS

CVR-nummer 41663162

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

Sarto Robotics ApS kom ud af 2026 med en egenkapital på 17 655 kr.

Året endte med et underskud på 5 989 kr.

Egenkapitalen er forværret med 5 989 kr. siden 2025.

Soliditetsgraden er på 49,5 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,98, hvilket er god.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (289900)

Nøgletal 2026

Soliditet
49,5 %
Egenkapitalforrentning
-33,9 %
Likviditetsgrad
1,98
Gældsgrad
1,02
Vækst i egenkapital
-25,3 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2026 -5.989 35.65517.655
2025 -4.807 35.64423.644
2024 34.45128.451
2023 9.938 35.26834.290
2022 36.35224.352
2021 35.82230.822

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionCasper Hansen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Sarto Robotics ApS

Hvad var Sarto Robotics ApSs egenkapital i 2026?
Sarto Robotics ApS havde en egenkapital på 17 655 kr. i 2026.
Gav Sarto Robotics ApS overskud eller underskud i 2026?
Sarto Robotics ApS gav et underskud på 5 989 kr. i 2026.
Hvad er CVR-nummeret for Sarto Robotics ApS?
CVR-nummeret for Sarto Robotics ApS er 41663162.
Hvad er Sarto Robotics ApSs soliditetsgrad?
Sarto Robotics ApS havde en soliditetsgrad på 49,5 % i 2026, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. →