Sandstone Scandinavia ApS

CVR-nummer 37635235

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 6,9 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod Sandstone Scandinavia ApS økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 1,1 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 1,1 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 91,5 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 11,67, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 99,5 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 1,1 mio. kr.

Det svarer til ca. 357 771 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. (204200)

Nøgletal 2025

Soliditet
91,5 %
Egenkapitalforrentning
15,8 %
Likviditetsgrad
11,67
Gældsgrad
0,09
Vækst i egenkapital
18,8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 1.099.428 7.586.4186.939.099
2024 477.792 7.236.8395.839.671
2023 10.106.846 6.619.5525.361.879
2022 -1.007.826 7.124.662-4.744.967
2021 -1.763.828 7.457.559-3.737.142
2020 -857.420 5.886.828-1.973.314
2019 -734.557 4.783.440-1.115.894
2018 -1.302.525 3.589.937-381.337
2017 -1.303.377 3.152.899933.799
2016 -612.824 770.205637.176

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionJesper Krogsgaard Hansen
BestyrelsesmedlemJesper Krogsgaard Hansen
BestyrelsesmedlemJoan Lillelund
BestyrelsesmedlemSofie Lillelund

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Sandstone Scandinavia ApS

Hvad var Sandstone Scandinavia ApSs egenkapital i 2025?
Sandstone Scandinavia ApS havde en egenkapital på 6,9 mio. kr. i 2025.
Gav Sandstone Scandinavia ApS overskud eller underskud i 2025?
Sandstone Scandinavia ApS gav et overskud på 1,1 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Sandstone Scandinavia ApS?
CVR-nummeret for Sandstone Scandinavia ApS er 37635235.
Hvad er Sandstone Scandinavia ApSs soliditetsgrad?
Sandstone Scandinavia ApS havde en soliditetsgrad på 91,5 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. →