Quick Holding ApS

CVR-nummer 36203013

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Quick Holding ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 11,2 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 506.302 kr.

Egenkapitalen er styrket med 371.303 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 74,2 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 3,15, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 81,3 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 2.639 kr.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Adresse
Ollingvej 55, 6933 Kibæk
Kommune
Herning
Region
Region Midtjylland
Stiftet
2014-09-23
Telefon
22791579

Nøgletal 2025

Soliditet
74,2 %
Egenkapitalforrentning
4,5 %
Likviditetsgrad
3,15
Gældsgrad
0,35
Vækst i egenkapital
3,4 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2014: 91.8 %, 2015: 52.2 %, 2016: 80.1 %, 2017: 85.9 %, 2018: 85.2 %, 2019: 83.1 %, 2020: 74.1 %, 2021: 59.4 %, 2022: 63.5 %, 2023: 63.0 %, 2024: 72.7 %, 2025: 74.2 %

År Omsætning Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -34.871 506.302 15.128.92711.224.935
2024 -66.259 406.856 14.923.33910.853.632
2023 -17.506 322.851 16.763.95310.568.776
2022 24.148 16.308.49910.363.725
2021 989.348 17.361.22110.314.507
2020 2.380.529 12.742.6499.438.159
2019 1.678.752 8.623.0567.168.230
2018 1.559.321 6.569.0365.597.478
2017 818.478 848.296 4.822.4424.143.956
2016 810.353 642.151 4.245.9273.399.060
2015 -12.558 1.620.075 5.471.5942.858.109
2014 86.434 1.456.4751.336.434

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionKim Vang Rasmussen

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Quick Holding ApS

Hvad var Quick Holding ApSs egenkapital i 2025?
Quick Holding ApS havde en egenkapital på 11,2 mio. kr. i 2025.
Gav Quick Holding ApS overskud eller underskud i 2025?
Quick Holding ApS gav et overskud på 506.302 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Quick Holding ApS?
CVR-nummeret for Quick Holding ApS er 36203013.
Hvad er Quick Holding ApSs soliditetsgrad?
Quick Holding ApS havde en soliditetsgrad på 74,2 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →

Andre virksomheder i Kibæk

Virksomheder i Kibæk → · Virksomheder i Herning Kommune →