PJ Holding, Viborg ApS
CVR-nummer 35520627
Aktiv Solid ⇄ SammenlignPJ Holding, Viborg ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 11,6 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 1,2 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,1 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,7 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 206,11, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 64,3 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,7 %
- Egenkapitalforrentning
- 10,5 %
- Likviditetsgrad
- 206,11
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- 10,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.216.323 | 11.586.333 | 11.550.182 |
| 2024 | – | – | 1.478.063 | 10.507.094 | 10.468.859 |
| 2023 | – | – | 2.246.179 | 11.945.844 | 9.112.796 |
| 2022 | – | – | 793.585 | 7.045.919 | 6.984.417 |
| 2021 | – | – | 1.192.922 | 6.538.438 | 6.305.232 |
| 2020 | – | – | – | 5.338.162 | 5.225.310 |
| 2019 | – | – | – | 4.605.392 | 4.376.978 |
| 2018 | – | – | 1.075.710 | 3.766.286 | 3.625.906 |
| 2017 | – | – | 814.956 | 2.701.142 | 2.603.096 |
| 2016 | – | – | 1.037.346 | 1.900.145 | 1.839.840 |
| 2015 | – | – | 408.233 | 1.017.401 | 853.094 |
| 2014 | – | – | 394.381 | 1.016.841 | 494.761 |
| 2013 | – | – | 69.580 | 897.345 | 149.580 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Philip Jokumsen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om PJ Holding, Viborg ApS
- Hvad var PJ Holding, Viborg ApSs egenkapital i 2025?
- PJ Holding, Viborg ApS havde en egenkapital på 11,6 mio. kr. i 2025.
- Gav PJ Holding, Viborg ApS overskud eller underskud i 2025?
- PJ Holding, Viborg ApS gav et overskud på 1,2 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for PJ Holding, Viborg ApS?
- CVR-nummeret for PJ Holding, Viborg ApS er 35520627.
- Hvad er PJ Holding, Viborg ApSs soliditetsgrad?
- PJ Holding, Viborg ApS havde en soliditetsgrad på 99,7 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Spot Invest ApS 35520635
- POVL MARTIN HOLDING ApS 35520813
- FRANKEGRUPPEN ApS 35520880
- Alpha Komplementar ApS 35521321
- MKR HOLDING AALESTRUP ApS 35521488
- SKA ApS 35521798
- Klestrup Holding Stevns ApS 35522115
- M.B. Holding 2013 ApS 35522360