Pia Stahr Patents ApS
CVR-nummer 29309337
Aktiv Solid ⇄ SammenlignPia Stahr Patents ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 4,0 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 39 761 kr.
Egenkapitalen er forværret med 120 239 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,8 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 544,51, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 97,3 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Patentbureauers aktiviteter og tjenesteydelser i forbindelse med markedsføring (749100)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,8 %
- Egenkapitalforrentning
- 1,0 %
- Likviditetsgrad
- 544,51
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- -2,9 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 39.761 | 3.971.963 | 3.964.863 |
| 2024 | – | – | 418.135 | 4.196.987 | 4.085.102 |
| 2023 | – | – | 502.381 | 3.923.205 | 3.816.967 |
| 2022 | – | – | 68.693 | 3.439.199 | 3.432.386 |
| 2021 | – | – | 529.969 | 3.576.009 | 3.478.093 |
| 2020 | – | – | 373.003 | 3.151.406 | 3.061.124 |
| 2019 | – | – | 403.096 | 2.899.319 | 2.796.121 |
| 2018 | – | – | 402.238 | 2.519.966 | 2.501.025 |
| 2017 | – | – | 402.167 | 2.260.401 | 2.248.790 |
| 2016 | – | – | 364.928 | 2.064.214 | 2.046.623 |
| 2015 | – | – | 323.965 | 1.894.180 | 1.881.695 |
| 2014 | – | – | 535.370 | 1.816.996 | 1.807.730 |
| 2013 | – | – | 275.211 | 1.474.875 | 1.472.375 |
| 2012 | – | – | 452.695 | 1.599.664 | 1.597.164 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Pia Stahr |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Pia Stahr Patents ApS
- Hvad var Pia Stahr Patents ApSs egenkapital i 2025?
- Pia Stahr Patents ApS havde en egenkapital på 4,0 mio. kr. i 2025.
- Gav Pia Stahr Patents ApS overskud eller underskud i 2025?
- Pia Stahr Patents ApS gav et overskud på 39 761 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Pia Stahr Patents ApS?
- CVR-nummeret for Pia Stahr Patents ApS er 29309337.
- Hvad er Pia Stahr Patents ApSs soliditetsgrad?
- Pia Stahr Patents ApS havde en soliditetsgrad på 99,8 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Bro Capital ApS 29394911
- Trolarco Holding ApS 29406987
- SANDAGERGÅRD ApS 29526222
- MOTION PICTURE LICENSING COMPANY DENMARK A/S 29774196
- Håndværker.dk A/S 29792526
- JAM Music Company ApS 29824029
- Jesper Schou Østergaard Holding af 2008 ApS 30540344
- PALICO ApS 30550056
Virksomheder i Patentbureauers aktiviteter og tjenesteydelser i forbindelse med markedsføring →