Pemeru ApS

CVR-nummer 32268072

Aktiv Underskud Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Pemeru ApS aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 198.272 kr.

Året endte med et underskud på 43.748 kr.

Egenkapitalen er forværret med 43.747 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 15,2 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 0,23, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 80,6 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Adresse
Fælledvej 8, 9293 Kongerslev
Kommune
Aalborg
Region
Region Nordjylland
Stiftet
2009-06-01

Nøgletal 2025

Soliditet
15,2 %
Egenkapitalforrentning
-22,1 %
Likviditetsgrad
0,23
Gældsgrad
5,59
Vækst i egenkapital
-18,1 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 16,0 %, 2013: 7,8 %, 2014: 9,1 %, 2015: 9,5 %, 2016: 27,1 %, 2017: 25,8 %, 2018: 23,3 %, 2019: 22,1 %, 2020: 20,5 %, 2021: 19,7 %, 2022: 21,7 %, 2023: 21,9 %, 2024: 18,9 %, 2025: 15,2 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -28.102 -43.748 1.306.523198.272
2024 -19.406 -37.137 1.279.978242.019
2023 17.455 5.464 1.274.255279.157
2022 38.214 29.168 1.261.751273.692
2021 -4.003 -6.622 1.239.259244.524
2020 -3.552 -2.428 1.227.165251.147
2019 -9.309 -9.837 1.149.962253.575
2018 -19.726 -14.847 1.131.440263.412
2017 -5.806 -8.958 1.076.973278.259
2016 -11.715 204.673 1.060.305287.217
2015 22.796 4.721 864.59182.544
2014 15.700 24.770 853.92377.823
2013 -42.868 -33.536 678.33353.053
2012 69 4.610 540.53486.589

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionPeter Gustav Vinum Lehmann

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Pemeru ApS

Hvad var Pemeru ApSs egenkapital i 2025?
Pemeru ApS havde en egenkapital på 198.272 kr. i 2025.
Gav Pemeru ApS overskud eller underskud i 2025?
Pemeru ApS gav et underskud på 43.748 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Pemeru ApS?
CVR-nummeret for Pemeru ApS er 32268072.
Hvad er Pemeru ApSs soliditetsgrad?
Pemeru ApS havde en soliditetsgrad på 15,2 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →

Andre virksomheder i Kongerslev

Virksomheder i Kongerslev → · Virksomheder i Aalborg Kommune →