Pakhuset Trods Katholm ApS
CVR-nummer 10070295
Pakhuset Trods Katholm ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 35,9 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 533.457 kr.
Egenkapitalen er styrket med 183.457 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 89,6 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 24,12, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 64,5 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 364.541 kr.
Det svarer til ca. 364.541 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Adresse
- P. Heises Vej 14A, 8000 Aarhus C
- Kommune
- Aarhus
- Region
- Region Midtjylland
- Stiftet
- 1986-01-15
- Ansatte (gns. i regnskabsåret)
- 1
- Telefon
- 40356698
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 89,6 %
- Egenkapitalforrentning
- 1,5 %
- Likviditetsgrad
- 24,12
- Gældsgrad
- 0,12
- Vækst i egenkapital
- 0,5 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 95,2 %, 2013: 72,0 %, 2014: 74,0 %, 2015: 75,8 %, 2016: 80,9 %, 2017: 81,9 %, 2018: 82,9 %, 2019: 79,2 %, 2020: 89,9 %, 2021: 89,7 %, 2022: 89,6 %, 2023: 89,9 %, 2024: 89,4 %, 2025: 89,6 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 523.576 | 533.457 | 40.011.161 | 35.856.287 |
| 2024 | 489.458 | 1.067.073 | 39.909.533 | 35.672.830 |
| 2023 | 382.203 | 453.695 | 38.783.422 | 34.855.757 |
| 2022 | 1.263.984 | 1.973.361 | 38.655.725 | 34.652.062 |
| 2021 | 450.170 | 1.237.003 | 36.634.902 | 32.878.701 |
| 2020 | 114.590 | 4.271.150 | 35.749.006 | 32.141.697 |
| 2019 | 1.137.600 | 2.674.901 | 35.817.559 | 28.370.547 |
| 2018 | 1.077.060 | 2.083.747 | 31.292.921 | 25.945.646 |
| 2017 | 1.177.653 | 1.567.350 | 29.452.018 | 24.111.899 |
| 2016 | 1.057.396 | 1.427.002 | 28.290.349 | 22.894.549 |
| 2015 | 1.007.754 | 2.409.968 | 28.799.662 | 21.817.547 |
| 2014 | 794.258 | 1.872.743 | 26.553.384 | 19.657.579 |
| 2013 | 973.533 | 1.900.459 | 25.095.279 | 18.059.836 |
| 2012 | 792.505 | 691.495 | 17.335.328 | 16.509.377 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Claus Reher-Langberg |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Pakhuset Trods Katholm ApS
- Hvad var Pakhuset Trods Katholm ApSs egenkapital i 2025?
- Pakhuset Trods Katholm ApS havde en egenkapital på 35,9 mio. kr. i 2025.
- Gav Pakhuset Trods Katholm ApS overskud eller underskud i 2025?
- Pakhuset Trods Katholm ApS gav et overskud på 533.457 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Pakhuset Trods Katholm ApS?
- CVR-nummeret for Pakhuset Trods Katholm ApS er 10070295.
- Hvor mange ansatte har Pakhuset Trods Katholm ApS?
- Pakhuset Trods Katholm ApS havde i gennemsnit 1 ansat i det seneste regnskabsår.
- Hvad er Pakhuset Trods Katholm ApSs soliditetsgrad?
- Pakhuset Trods Katholm ApS havde en soliditetsgrad på 89,6 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- SV. AAGE HANSEN FREDERICIA ApS. MURER- OG ENTREPRENØRFIRMA 10071070
- Blaketon ApS 10073669
- Munk P. Invest ApS 10073812
- Hosbjerg Invest ApS 10074355
- DJURS-INVEST ApS 10074479
- SØGAARD HOLDING NR. 1 ApS 10075262
- Åstruplund Holding ApS 10077060
- Ejendomsselskabet Centrumpladsen, Svendborg ApS 10077761
Andre virksomheder i Aarhus C
- ApS SMBK NR 1209 10072247
- KOMPLEMENTARSELSKABET VESTRE RINGGADE 27, ÅRHUS ApS 10076668
- Tandlæge Anette Vangsted ApS 10078865
- Steff Holding, Viby ApS 10079721
- Poul Agger Holding ApS 10081963
- RCN Ejendomme A/S 10084253
- Schiølin Holding ApS 10088313
- Tækker Rådgivende Ingeniører A/S 10093325