P Hammer Holding ApS
CVR-nummer 44496348
Aktiv Solid ⇄ SammenlignP Hammer Holding ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 45,4 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 147 867 kr.
Egenkapitalen er styrket med 12 867 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,8 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 2,73, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 99,4 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,8 %
- Egenkapitalforrentning
- 0,3 %
- Likviditetsgrad
- 2,73
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- 0,0 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 147.867 | 45.468.437 | 45.362.034 |
| 2024 | – | – | 298.993 | 45.355.542 | 45.349.167 |
| 2023 | – | – | -6.250 | 45.178.424 | 45.172.174 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Peer Hammer Sørensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om P Hammer Holding ApS
- Hvad var P Hammer Holding ApSs egenkapital i 2025?
- P Hammer Holding ApS havde en egenkapital på 45,4 mio. kr. i 2025.
- Gav P Hammer Holding ApS overskud eller underskud i 2025?
- P Hammer Holding ApS gav et overskud på 147 867 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for P Hammer Holding ApS?
- CVR-nummeret for P Hammer Holding ApS er 44496348.
- Hvad er P Hammer Holding ApSs soliditetsgrad?
- P Hammer Holding ApS havde en soliditetsgrad på 99,8 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- DAM1990 Holding ApS 44496356
- Bach Marine Holding ApS 44496380
- Imo biler ApS 44496410
- Kobber Invest ApS 44496526
- HHH&HR ApS 44496585
- Bengtson Invest ApS 44496607
- Cassen Holding ApS 44496658
- Kjøller Ejendomme Randers ApS 44496844