Norican Holdings ApS
CVR-nummer 31286034
Norican Holdings ApS aflagde for 2024 et regnskab med en egenkapital på 26,3 mio. kr.
Året endte med et underskud på 5,2 mio. kr.
Egenkapitalen er faldet med 5,2 mio. kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er 5,5 %.
Likviditetsgraden er 0,21.
Anlægsaktiverne udgør 93,7 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Fremstilling af metalforarbejdende maskiner og maskinværktøj til bearbejdning af metal (284100)
- Adresse
- Højager 8, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Region
- Region Hovedstaden
- Stiftet
- 2008-03-07
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 5,5 %
- Egenkapitalforrentning
- -19,9 %
- Likviditetsgrad
- 0,21
- Gældsgrad
- 17,15
- Vækst i egenkapital
- -16,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2014: 4,8 %, 2015: 100,0 %, 2016: 100,0 %, 2017: 31,1 %, 2018: 30,1 %, 2019: 29,1 %, 2020: 30,1 %, 2021: 29,1 %, 2022: 28,2 %, 2023: 6,1 %, 2024: 5,5 %
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | -5.230.000 | 477.050.000 | 26.288.000 |
| 2023 | – | – | – | 519.870.000 | 31.518.000 |
| 2022 | – | – | 0 | 491.996.000 | 138.864.000 |
| 2021 | – | – | 0 | 476.959.000 | 138.864.000 |
| 2020 | – | – | 0 | 461.922.000 | 138.864.000 |
| 2019 | – | – | – | 476.959.000 | 138.864.000 |
| 2018 | – | – | 0 | 461.922.000 | 138.864.000 |
| 2017 | – | – | 0 | 446.885.000 | 138.864.000 |
| 2016 | – | – | 0 | 138.885.000 | 138.864.000 |
| 2015 | – | – | 0 | 138.885.000 | 138.864.000 |
| 2014 | 361.362.000 | 34.279.000 | 4.730.000 | 417.103.000 | 20.126.000 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Lars Priess |
| Direktion | Michael Declan Guerin |
| Direktion | Thomas Ralph Kørmendi |
| Direktion | Ulla Hartvig Plathe Tønnesen |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Norican Holdings ApS
- Hvad var Norican Holdings ApS' egenkapital i 2024?
- Norican Holdings ApS havde en egenkapital på 26,3 mio. kr. i 2024.
- Gav Norican Holdings ApS overskud eller underskud i 2024?
- Norican Holdings ApS gav et underskud på 5,2 mio. kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for Norican Holdings ApS?
- CVR-nummeret for Norican Holdings ApS er 31286034.
- Hvad er Norican Holdings ApS' soliditetsgrad?
- Norican Holdings ApS havde en soliditetsgrad på 5,5 % i 2024.
Andre virksomheder i samme branche
- Norican Group ApS 31286042
- CNC Netservice ApS 31494141
- VAMDRUP SMEDE- & HYDRAULIK ApS 31615011
- SIK TEKNIK ApS 31632978
- SSC A/S 32660061
- GMV Export ApS 33079087
- Galsgaard Smede ApS 33885490
- JH Maskinteknik ApS 35376658
Andre virksomheder i Taastrup
- Norican Group ApS 31286042
- INFO-TERIA SYD HOS EMIL ApS 31301076
- DB Ringsted A/S 31328276
- JT CONSULT ApS 31348056
- MiCAD ApS 31361699
- Still Holding ApS 31369622
- SAGA NORDIC ApS 31372224
- TX4 Holding ApS 31375002
Virksomheder i Taastrup → · Virksomheder i Høje-Taastrup Kommune →