NORDIX DNA ApS
CVR-nummer 36908130
Aktiv Negativ egenkapital ⇄ SammenlignNORDIX DNA ApS aflagde for 2025 et regnskab med en negativ egenkapital på 1 465 kr.
Aktiverne udgjorde 98 205 kr., mens gælden var 99 670 kr.
Egenkapitalen er forværret med 9 011 kr. siden 2024.
Likviditetsgraden er 0,7, hvilket er anstrengt.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 70,7 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Engroshandel med læge- og hospitalsartikler (464620)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- -1,5 %
- Likviditetsgrad
- 0,7
- Vækst i egenkapital
- -119,4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -9.011 | 98.205 | -1.465 |
| 2024 | – | – | -98.799 | 98.205 | 7.546 |
| 2023 | – | – | 7.578 | 669.179 | 106.345 |
| 2022 | – | – | 74.000 | 1.568.449 | 113.923 |
| 2021 | – | – | 14.097 | 198.371 | 39.923 |
| 2020 | – | – | -7.158 | 40.014 | -14.173 |
| 2019 | – | – | -1.000 | 22.175 | -7.015 |
| 2018 | – | – | -2.000 | 22.175 | -6.015 |
| 2017 | – | – | 0 | 22.175 | -4.015 |
| 2016 | – | – | -4.016 | 22.175 | -4.015 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Casper Holm Mulberg |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om NORDIX DNA ApS
- Hvad var NORDIX DNA ApSs egenkapital i 2025?
- NORDIX DNA ApS havde en egenkapital på -1 465 kr. i 2025.
- Gav NORDIX DNA ApS overskud eller underskud i 2025?
- NORDIX DNA ApS gav et underskud på 9 011 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for NORDIX DNA ApS?
- CVR-nummeret for NORDIX DNA ApS er 36908130.
Andre virksomheder i samme branche
- Resistance Oncology ApS 36945125
- Xerious Holding ApS 37066680
- Ortus Medical ApS 37306576
- ZenUltrasound ApS 37412996
- TJ-Imaging ApS 37413097
- Pluradent Danmark ApS 37445665
- P. Kolvig Raun ApS 37498076
- Tandlæge Eddie Basson Holding ApS 37818909
Virksomheder i Engroshandel med læge- og hospitalsartikler →