NetSection ApS
CVR-nummer 29389616
NetSection ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 879.782 kr.
Årets resultat blev et overskud på 567.999 kr.
Egenkapitalen er styrket med 567.999 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 67,6 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 3,08, hvilket er god.
Personaleomkostningerne udgjorde 545.200 kr.
Det svarer til ca. 545.200 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Solbrinken 19, 8300 Odder
- Kommune
- Odder
- Region
- Region Midtjylland
- Stiftet
- 2006-02-14
- Ansatte (gns. i regnskabsåret)
- 1
- Telefon
- 24418181
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 67,6 %
- Egenkapitalforrentning
- 64,6 %
- Likviditetsgrad
- 3,08
- Gældsgrad
- 0,48
- Vækst i egenkapital
- 182,2 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 92,2 %, 2013: 92,0 %, 2014: 91,8 %, 2015: 91,6 %, 2016: 53,7 %, 2017: 46,6 %, 2018: -68,3 %, 2019: -599,6 %, 2020: -2739,8 %, 2021: 49,1 %, 2022: 42,3 %, 2023: 29,5 %, 2024: 24,4 %, 2025: 67,6 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.276.740 | 567.999 | 1.302.362 | 879.782 |
| 2024 | 676.159 | 104.756 | 1.278.132 | 311.783 |
| 2023 | 819.674 | 214.762 | 1.380.831 | 407.027 |
| 2022 | 1.407.141 | 666.073 | 1.872.860 | 792.265 |
| 2021 | 907.199 | 727.048 | 1.072.514 | 526.192 |
| 2020 | -17.323 | -20.696 | 7.331 | -200.855 |
| 2019 | -35.686 | -81.642 | 30.046 | -180.159 |
| 2018 | 217.497 | -350.016 | 144.248 | -98.517 |
| 2017 | 272.912 | 206.407 | 539.145 | 251.498 |
| 2016 | -87.602 | -68.336 | 83.941 | 45.091 |
| 2015 | -4.375 | -3.347 | 123.835 | 113.427 |
| 2014 | -3.975 | -3.001 | 127.182 | 116.774 |
| 2013 | -3.750 | -2.812 | 130.183 | 119.776 |
| 2012 | -5.750 | -4.341 | 132.996 | 122.588 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Lars Armin Karlslund |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om NetSection ApS
- Hvad var NetSection ApSs egenkapital i 2025?
- NetSection ApS havde en egenkapital på 879.782 kr. i 2025.
- Gav NetSection ApS overskud eller underskud i 2025?
- NetSection ApS gav et overskud på 567.999 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for NetSection ApS?
- CVR-nummeret for NetSection ApS er 29389616.
- Hvor mange ansatte har NetSection ApS?
- NetSection ApS havde i gennemsnit 1 ansat i det seneste regnskabsår.
- Hvad er NetSection ApSs soliditetsgrad?
- NetSection ApS havde en soliditetsgrad på 67,6 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Frank Holding & Technologi ApS 29392242
- Intelligent Systems A/S 29394733
- FS SOFTTECH ApS 29400148
- DANSK SYSTEMUDVIKLING ApS 29400407
- MICROSTRATEGY DENMARK ApS 29402442
- TERMSHARE ApS 29410992
- GREENBYTE ApS 29412448
- Group Online A/S 29414815
Andre virksomheder i Odder
- SHN Holding Odder ApS 29407959
- Murermester Steffen Holm Nielsen ApS 29408254
- FIO Holding ApS 29417601
- Ken Skovby VVS ApS 29421617
- Ørgaard Holding ApS 29443491
- PAH Kysing Næs Holdng ApS 29509433
- Ørgaard Ejendomsselskab ApS 29514429
- PA Byg ApS 29524254