NBC Ejendomme ApS
CVR-nummer 31187249
Aktiv OK ⇄ SammenlignEgenkapitalen i NBC Ejendomme ApS udgjorde 231 122 kr. ved udgangen af 2025.
Årets resultat blev et overskud på 39 862 kr.
Egenkapitalen er styrket med 39 862 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 13,2 %, hvilket er lavt.
Likviditetsgraden er 0,11, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 96,1 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 13,2 %
- Egenkapitalforrentning
- 17,2 %
- Likviditetsgrad
- 0,11
- Gældsgrad
- 6,59
- Vækst i egenkapital
- 20,8 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 39.862 | 1.753.478 | 231.122 |
| 2024 | – | – | 20.986 | 392.413 | 191.260 |
| 2023 | – | – | 32.944 | 348.606 | 170.274 |
| 2022 | – | – | -55.999 | 451.090 | 137.331 |
| 2021 | – | – | 55.093 | 948.604 | 243.330 |
| 2020 | – | – | 57.447 | 914.569 | 238.237 |
| 2019 | – | – | 98.503 | 916.958 | 230.790 |
| 2018 | – | – | 36.231 | 849.359 | 162.287 |
| 2017 | – | – | 24.110 | 915.958 | 156.055 |
| 2016 | – | – | 42.492 | 963.854 | 171.945 |
| 2015 | – | – | 39.786 | 1.073.738 | 169.451 |
| 2014 | – | – | 44.602 | 1.066.022 | 174.665 |
| 2013 | – | – | 95.324 | 1.103.636 | 180.063 |
| 2012 | – | – | -6.408 | – | 84.739 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Thomas Dreyer |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om NBC Ejendomme ApS
- Hvad var NBC Ejendomme ApSs egenkapital i 2025?
- NBC Ejendomme ApS havde en egenkapital på 231 122 kr. i 2025.
- Gav NBC Ejendomme ApS overskud eller underskud i 2025?
- NBC Ejendomme ApS gav et overskud på 39 862 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for NBC Ejendomme ApS?
- CVR-nummeret for NBC Ejendomme ApS er 31187249.
- Hvad er NBC Ejendomme ApSs soliditetsgrad?
- NBC Ejendomme ApS havde en soliditetsgrad på 13,2 % i 2025, hvilket er lavt.
Andre virksomheder i samme branche
- K/S Habro-Worthing CVR nr. 31187443 K/S Habro-Worthing 31187443
- C. Kjeldsen Holding ApS 31187478
- RudolfK ApS 31187559
- EJENDOMSSELSKABET SYDDANSK TAGDÆKNING ApS 31187680
- Forårsvej 94, Aalborg ApS 31188229
- KIDI Holding ApS 31188490
- KARLSLUNDE EJENDOMME ApS 31188636
- Kirkeby Skoven ApS 31188687