Mtp.dk ApS
CVR-nummer 37860220
Aktiv
OK
Anpartsselskab
Ved udgangen af 2025 havde Mtp.dk ApS en egenkapital på 604 134 kr.
Årets resultat blev et positivt resultat på 702 960 kr.
Egenkapitalen er styrket med 702 960 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 8,3 %, hvilket er lavt.
Likviditetsgraden er 1,09, hvilket er tilfredsstillende.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Detailhandel med informations- og kommunikationsudstyr (474000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 8,3 %
- Egenkapitalforrentning
- 116,4 %
- Likviditetsgrad
- 1,09
- Gældsgrad
- 11,04
- Vækst i egenkapital
- 711,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 702.960 | 7.273.988 | 604.134 |
| 2024 | – | – | -198.990 | 6.656.010 | -98.826 |
| 2023 | – | – | -11.299 | 2.929.488 | 100.164 |
| 2022 | – | – | -434.550 | 4.236.618 | 111.463 |
| 2021 | – | – | 2.129.276 | 13.371.782 | 546.013 |
| 2020 | – | – | 3.061.678 | 3.532.466 | -1.583.263 |
| 2019 | – | – | 691.899 | 4.308.404 | -4.644.941 |
| 2018 | – | – | 506.067 | 5.745.644 | -5.336.840 |
| 2017 | – | – | -5.892.907 | 4.654.500 | -5.842.907 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Silvan Popovic |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Mtp.dk ApS
- Hvad var Mtp.dk ApSs egenkapital i 2025?
- Mtp.dk ApS havde en egenkapital på 604 134 kr. i 2025.
- Gav Mtp.dk ApS overskud eller underskud i 2025?
- Mtp.dk ApS gav et overskud på 702 960 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Mtp.dk ApS?
- CVR-nummeret for Mtp.dk ApS er 37860220.
- Hvad er Mtp.dk ApSs soliditetsgrad?
- Mtp.dk ApS havde en soliditetsgrad på 8,3 % i 2025, hvilket er lavt.
Andre virksomheder i samme branche
- MTP Logistics ApS 37865915
- Stability Solutions ApS 37927392
- Videospilbutikken APS 37996874
- High-Performance Audio ApS 38031929
- Nordic Electronics ApS 38102303
- sound2you ApS 38135384
- JewelryStudios.com A/S 38140442
- Tovi ApS 38194186
Virksomheder i Detailhandel med informations- og kommunikationsudstyr →