Meedio ApS
CVR-nummer 41527072
Meedio ApS havde ved udgangen af 2025 en negativ egenkapital på 3,8 mio. kr.
Aktiverne udgjorde 6,1 mio. kr., mens gælden var 9,9 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 471.787 kr. siden 2024.
Likviditetsgraden er 0,33, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 99,0 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 2,9 mio. kr.
Det svarer til ca. 325.453 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden udgivelse af software (582900)
- Adresse
- Banegårdspladsen 20, 2. tv, 8000 Aarhus C
- Kommune
- Aarhus
- Region
- Region Midtjylland
- Stiftet
- 2020-07-10
- Ansatte (gns. i regnskabsåret)
- 9
Nøgletal 2025
- Soliditet
- -62,7 %
- Likviditetsgrad
- 0,33
- Vækst i egenkapital
- 11,0 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2020: 69,9 %, 2021: 66,4 %, 2022: 51,7 %, 2023: 44,0 %, 2024: -37,1 %, 2025: -62,7 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -964.428 | -13.236.936 | 6.086.104 | -3.816.203 |
| 2024 | -1.774.032 | -12.874.325 | 11.556.295 | -4.287.990 |
| 2023 | -3.534.863 | -12.324.031 | 19.496.908 | 8.586.335 |
| 2022 | -3.374.456 | -9.430.074 | 22.893.463 | 11.832.421 |
| 2021 | -3.655.213 | -9.483.806 | 24.029.204 | 15.962.495 |
| 2020 | -1.657.929 | -3.870.160 | 36.421.070 | 25.446.301 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Runi Hammer |
| Bestyrelsesmedlem | Lars Engell Friis |
| Bestyrelsesmedlem | Runi Hammer |
| Bestyrelsesmedlem | Thomas Bruno Pedersen |
| Bestyrelsesmedlem | Troels Kryger Aggerholm |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Meedio ApS
- Hvad var Meedio ApSs egenkapital i 2025?
- Meedio ApS havde en egenkapital på -3,8 mio. kr. i 2025.
- Gav Meedio ApS overskud eller underskud i 2025?
- Meedio ApS gav et underskud på 13,2 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Meedio ApS?
- CVR-nummeret for Meedio ApS er 41527072.
- Hvor mange ansatte har Meedio ApS?
- Meedio ApS havde i gennemsnit ca. 9 ansatte i det seneste regnskabsår.
Andre virksomheder i samme branche
- Kolme ApS 41534842
- Vækst Danmark ApS 41538813
- Papp Danmark ApS 41545933
- Webhook ApS 41561718
- Stålbæk IT Development ApS 41564571
- Ruumble ApS 41580976
- Reaktion.com ApS 41588225
- Tectonic Software ApS 41622148
Andre virksomheder i Aarhus C
- HAGA ApS 41530758
- Holding on invest ApS 41536322
- Mads Schack Holding ApS 41537590
- David Milberg Holding ApS 41537787
- SØSKJE Holding ApS 41539054
- DavidBreadHead ApS 41539992
- Force Majeure ApS 41540044
- Filmen Toscana ApS 41543965