Maj Invest Minorities II K/S
CVR-nummer 44519976
Aktiv Solid ⇄ SammenlignMaj Invest Minorities II K/S havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 156,0 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 2,4 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 135,2 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,9 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 6,57, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 99,5 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Kommanditselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,9 %
- Egenkapitalforrentning
- 1,5 %
- Likviditetsgrad
- 6,57
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- 649,7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 2.407.000 | 156.151.000 | 156.034.000 |
| 2024 | – | – | – | 20.823.000 | 20.812.000 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jannick Dam Mortensen |
| Direktion | Torben Kjær |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Maj Invest Minorities II K/S
- Hvad var Maj Invest Minorities II K/Ss egenkapital i 2025?
- Maj Invest Minorities II K/S havde en egenkapital på 156,0 mio. kr. i 2025.
- Gav Maj Invest Minorities II K/S overskud eller underskud i 2025?
- Maj Invest Minorities II K/S gav et overskud på 2,4 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Maj Invest Minorities II K/S?
- CVR-nummeret for Maj Invest Minorities II K/S er 44519976.
- Hvad er Maj Invest Minorities II K/Ss soliditetsgrad?
- Maj Invest Minorities II K/S havde en soliditetsgrad på 99,9 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Look Up Ventures SPV I K/S 44524341
- MKO Group ApS 44525275
- Stæhr & Damsgård Management ApS 44526727
- Sebastian Turrell Holding ApS 44526999
- AJ-Microcement ApS 44527677
- Vind Skansen Komplementar ApS 44533839
- Sol Skansen Komplementar ApS 44533944
- Mubbashar Ali Holding ApS 44538407