M.OE.C Consult ApS
CVR-nummer 35828281
Aktiv Solid ⇄ SammenlignMed en egenkapital på 51 171 kr. ved udgangen af 2025 stod M.OE.C Consult ApS økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 1 575 kr.
Egenkapitalen er styrket med 1 575 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 65,2 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 2,88, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Administration af sundhedsvæsen, undervisning, kultur og sociale forhold (841200)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 65,2 %
- Egenkapitalforrentning
- 3,1 %
- Likviditetsgrad
- 2,88
- Gældsgrad
- 0,53
- Vækst i egenkapital
- 3,2 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.575 | 78.440 | 51.171 |
| 2024 | – | – | 3.652 | 70.553 | 49.596 |
| 2023 | – | – | – | 67.159 | 45.944 |
| 2022 | – | – | 20.260 | 60.409 | 44.753 |
| 2021 | – | – | 7.013 | 60.687 | 24.493 |
| 2020 | – | – | 18.477 | 35.346 | -20.520 |
| 2019 | – | – | -5.707 | 42 | -38.997 |
| 2018 | – | – | 1.635 | 4.402 | -33.290 |
| 2017 | – | – | -9.210 | 5.984 | -34.925 |
| 2016 | – | – | -5.523 | 11.444 | -25.715 |
| 2015 | – | – | -16.246 | 3.293 | -20.192 |
| 2014 | – | – | -5.946 | 4.556 | -3.946 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Pernille Gram Christensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om M.OE.C Consult ApS
- Hvad var M.OE.C Consult ApSs egenkapital i 2025?
- M.OE.C Consult ApS havde en egenkapital på 51 171 kr. i 2025.
- Gav M.OE.C Consult ApS overskud eller underskud i 2025?
- M.OE.C Consult ApS gav et overskud på 1 575 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for M.OE.C Consult ApS?
- CVR-nummeret for M.OE.C Consult ApS er 35828281.
- Hvad er M.OE.C Consult ApSs soliditetsgrad?
- M.OE.C Consult ApS havde en soliditetsgrad på 65,2 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Mentoriet ApS 35848029
- PotentialeHotellet ApS 37241490
- PS! Improve ApS 39102129
- Konfront ApS 39550628
- EY ApS 40017046
- Administration Gigtlægerne I/S 40354948
- Hjerterum F.M.B.A 40827692
- Kim Fokus ApS 41748842
Virksomheder i Administration af sundhedsvæsen, undervisning, kultur og sociale forhold →