Lysholt Faber Advokatanpartsselskab
CVR-nummer 44633124
Aktiv Solid ⇄ SammenlignLysholt Faber Advokatanpartsselskab havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 743 204 kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 203 385 kr.
Egenkapitalen er styrket med 203 385 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 54,8 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 2,61, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 85,6 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 888 057 kr.
Det svarer til ca. 296 019 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Juridiske aktiviteter (691000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 54,8 %
- Egenkapitalforrentning
- 27,4 %
- Likviditetsgrad
- 2,61
- Gældsgrad
- 0,82
- Vækst i egenkapital
- 37,7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 203.385 | 1.355.175 | 743.204 |
| 2024 | – | – | 499.819 | 1.197.001 | 539.819 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Louise Faber |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Lysholt Faber Advokatanpartsselskab
- Hvad var Lysholt Faber Advokatanpartsselskabs egenkapital i 2025?
- Lysholt Faber Advokatanpartsselskab havde en egenkapital på 743 204 kr. i 2025.
- Gav Lysholt Faber Advokatanpartsselskab overskud eller underskud i 2025?
- Lysholt Faber Advokatanpartsselskab gav et overskud på 203 385 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Lysholt Faber Advokatanpartsselskab?
- CVR-nummeret for Lysholt Faber Advokatanpartsselskab er 44633124.
- Hvad er Lysholt Faber Advokatanpartsselskabs soliditetsgrad?
- Lysholt Faber Advokatanpartsselskab havde en soliditetsgrad på 54,8 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Juridisk Sagsbehandling ApS 44648539
- Multi Legal Group ApS 44648873
- Hareskovens Boligrådgivning ApS 44650932
- Jura danmark v. Stefan Rindom ApS 44668467
- Hardt Advokater ApS 44691477
- Roijer Holding ApS 44702274
- Vejlesby Advokatanpartsselskab 44709910
- Omhu Advokater Advokatanpartsselskab 44716097