LTS BYG ApS
CVR-nummer 35518053
Ophørt OK ⇄ SammenlignLTS BYG ApS havde ved udgangen af 2024 en egenkapital på 81 763 kr.
Årets resultat blev et overskud på 48 199 kr.
Egenkapitalen er styrket med 199 kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 29,8 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 1,0, hvilket er tilfredsstillende.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 67,1 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 29,8 %
- Egenkapitalforrentning
- 58,9 %
- Likviditetsgrad
- 1,0
- Gældsgrad
- 2,36
- Vækst i egenkapital
- 0,2 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 48.199 | 274.727 | 81.763 |
| 2023 | – | – | 35.695 | 262.657 | 81.564 |
| 2022 | – | – | 48.804 | 200.277 | 80.869 |
| 2021 | – | – | 74.602 | 276.457 | 80.065 |
| 2020 | – | – | 14.174 | 118.175 | 80.462 |
| 2019 | – | – | 5.466 | 128.564 | 89.789 |
| 2018 | – | – | -21.887 | 197.248 | 154.323 |
| 2017 | – | – | -4.116 | 293.559 | 176.210 |
| 2016 | – | – | 54.490 | 232.595 | 191.291 |
| 2015 | – | – | 1.918 | 181.127 | 124.898 |
| 2014 | – | – | 42.980 | 257.499 | 122.980 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Carsten Lund |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om LTS BYG ApS
- Hvad var LTS BYG ApSs egenkapital i 2024?
- LTS BYG ApS havde en egenkapital på 81 763 kr. i 2024.
- Gav LTS BYG ApS overskud eller underskud i 2024?
- LTS BYG ApS gav et overskud på 48 199 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for LTS BYG ApS?
- CVR-nummeret for LTS BYG ApS er 35518053.
- Hvad er LTS BYG ApSs soliditetsgrad?
- LTS BYG ApS havde en soliditetsgrad på 29,8 % i 2024, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- TØMRERFIRMAET SØREN ROBAK ApS 35518428
- ARNHOLTZ ENTREPRISE ApS 35518851
- PR ENTREPRISE ApS 35519149
- UNIKA ENTREPRISE ApS 35519378
- JSP Tømrer & Snedker ApS 35524746
- LUND TOTALENTREPRISE ApS 35530584
- Langeskov Byg ApS 35531602
- UNIKA TØMRER SERVICE ApS 35532382