Lohbus Holding ApS

CVR-nummer 42358207

Aktiv Negativ egenkapital ⇄ Sammenlign

Lohbus Holding ApS havde ved udgangen af 2024 en negativ egenkapital på 27 953 kr.

Aktiverne udgjorde 343 177 kr., mens gælden var 371 130 kr.

Egenkapitalen er forværret med 17 753 kr. siden 2023.

Likviditetsgraden er 0,63, hvilket er anstrengt.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 67,9 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)

Nøgletal 2024

Soliditet
-8,1 %
Likviditetsgrad
0,63
Vækst i egenkapital
-174,0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 -17.753 343.177-27.953
2023 -239.261 100.906-10.200
2022 111.376 365.852329.061
2021 266.685 455.447306.686

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionAllan Lemming Lohmann Buus

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Lohbus Holding ApS

Hvad var Lohbus Holding ApSs egenkapital i 2024?
Lohbus Holding ApS havde en egenkapital på -27 953 kr. i 2024.
Gav Lohbus Holding ApS overskud eller underskud i 2024?
Lohbus Holding ApS gav et underskud på 17 753 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Lohbus Holding ApS?
CVR-nummeret for Lohbus Holding ApS er 42358207.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning →