LMC Anlæg Holding ApS
CVR-nummer 40650814
Aktiv Solid ⇄ SammenlignMed en egenkapital på 3,8 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod LMC Anlæg Holding ApS økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 1,9 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,7 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 85,9 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 0,95, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 86,6 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 85,9 %
- Egenkapitalforrentning
- 48,2 %
- Likviditetsgrad
- 0,95
- Gældsgrad
- 0,16
- Vækst i egenkapital
- 80,9 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.853.854 | 4.470.801 | 3.842.563 |
| 2024 | – | – | 567.277 | 2.561.986 | 2.123.710 |
| 2023 | – | – | 594.222 | 1.994.140 | 1.678.433 |
| 2022 | – | – | 429.987 | 1.404.121 | 1.143.111 |
| 2021 | – | – | -9.471 | 945.390 | 713.124 |
| 2020 | – | – | 568.124 | 845.390 | 608.124 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Luis Miguel Cording Gorrin |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om LMC Anlæg Holding ApS
- Hvad var LMC Anlæg Holding ApSs egenkapital i 2025?
- LMC Anlæg Holding ApS havde en egenkapital på 3,8 mio. kr. i 2025.
- Gav LMC Anlæg Holding ApS overskud eller underskud i 2025?
- LMC Anlæg Holding ApS gav et overskud på 1,9 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for LMC Anlæg Holding ApS?
- CVR-nummeret for LMC Anlæg Holding ApS er 40650814.
- Hvad er LMC Anlæg Holding ApSs soliditetsgrad?
- LMC Anlæg Holding ApS havde en soliditetsgrad på 85,9 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Tempo Galore ApS 40650962
- TMS-AS ApS 40651292
- AEGG Consulting ApS 40652108
- Zephyra ApS 40652744
- Crossborderfacilitator Danmark ApS 40652817
- NIKOLAJSEN & PARTNERS SEARCH GROUP ApS 40653864
- Safee Consulting ApS 40653937
- BoBa ApS 40658084
Virksomheder i Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning →