LM-LM HOLDING ApS
CVR-nummer 31275520
For regnskabsåret 2025 havde LM-LM HOLDING ApS en egenkapital på 89.737 kr.
Året endte med et underskud på 1,6 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 1,2 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 38,7 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 1,63, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Kyse Bygade 2, 4700 Næstved
- Kommune
- Næstved
- Region
- Region Sjælland
- Stiftet
- 2008-02-26
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 38,7 %
- Egenkapitalforrentning
- -1794,2 %
- Likviditetsgrad
- 1,63
- Gældsgrad
- 1,59
- Vækst i egenkapital
- -92,8 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2014: -72622,8 %, 2015: -3,3 %, 2016: 52,2 %, 2017: 68,7 %, 2018: 69,3 %, 2019: 86,7 %, 2020: 79,2 %, 2021: 88,1 %, 2022: 90,0 %, 2023: 83,8 %, 2024: 89,8 %, 2025: 38,7 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | -1.610.105 | 232.150 | 89.737 |
| 2024 | – | 62.326 | 1.394.274 | 1.251.797 |
| 2023 | – | 73.637 | 1.419.375 | 1.189.471 |
| 2022 | -2.500 | 232.034 | 1.240.394 | 1.115.834 |
| 2021 | -2.500 | 328.827 | 1.003.723 | 883.800 |
| 2020 | -2.500 | -214.043 | 700.324 | 554.973 |
| 2019 | -2.500 | 200.756 | 887.411 | 769.016 |
| 2018 | -2.500 | 30.762 | 820.450 | 568.260 |
| 2017 | -3.000 | 272.385 | 782.847 | 537.498 |
| 2016 | -3.000 | 272.732 | 507.461 | 265.112 |
| 2015 | -3.000 | 228.404 | 231.729 | -7.620 |
| 2014 | -3.000 | -2.675 | 325 | -236.024 |
| 2013 | -3.000 | -3.000 | 0 | -233.349 |
| 2012 | -3.000 | -130.780 | 0 | -230.349 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Lene Ebbe Madsen |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om LM-LM HOLDING ApS
- Hvad var LM-LM HOLDING ApSs egenkapital i 2025?
- LM-LM HOLDING ApS havde en egenkapital på 89.737 kr. i 2025.
- Gav LM-LM HOLDING ApS overskud eller underskud i 2025?
- LM-LM HOLDING ApS gav et underskud på 1,6 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for LM-LM HOLDING ApS?
- CVR-nummeret for LM-LM HOLDING ApS er 31275520.
- Hvad er LM-LM HOLDING ApSs soliditetsgrad?
- LM-LM HOLDING ApS havde en soliditetsgrad på 38,7 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Tea Poulsen Holding ApS 31276446
- U.G. HOLDING ApS 31276470
- H.07 HOLDING ApS 31277043
- Jesper Skak Holding ApS 31278236
- SIV Holding ApS 31281954
- Brian Vinther ApS 31283477
- Steen Agerskov Holding ApS 31284007
- Thora ApS 31285372
Andre virksomheder i Næstved
- Kyse Total Byg ApS 31276527
- MSN HOLDING, NÆSTVED ApS 31279860
- POBO HOLDING, NÆSTVED ApS 31283833
- Ai-Chuan Holding ApS 31300991
- Kar Kin Holding ApS 31301025
- Wok & Chopsticks ApS 31301122
- Ontologen v/ Lars Bo Pedersen ApS 31327466
- HEKA DANMARK ApS 31327733