LE Holding 2018 ApS

CVR-nummer 40347097

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 1,5 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod LE Holding 2018 ApS økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 95 106 kr.

Egenkapitalen er forværret med 39 894 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 96,9 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 8,29, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 74,3 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)

Nøgletal 2025

Soliditet
96,9 %
Egenkapitalforrentning
6,2 %
Likviditetsgrad
8,29
Gældsgrad
0,03
Vækst i egenkapital
-2,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 95.106 1.592.8101.543.425
2024 108.352 1.655.7541.583.319
2023 268.801 1.609.6701.535.967
2022 -66.150 1.338.2141.326.066
2021 503.338 1.602.2411.449.416
2020 309.285 1.177.0851.002.578
2019 74.113 785.446748.593

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionLars Elbæk

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om LE Holding 2018 ApS

Hvad var LE Holding 2018 ApSs egenkapital i 2025?
LE Holding 2018 ApS havde en egenkapital på 1,5 mio. kr. i 2025.
Gav LE Holding 2018 ApS overskud eller underskud i 2025?
LE Holding 2018 ApS gav et overskud på 95 106 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for LE Holding 2018 ApS?
CVR-nummeret for LE Holding 2018 ApS er 40347097.
Hvad er LE Holding 2018 ApSs soliditetsgrad?
LE Holding 2018 ApS havde en soliditetsgrad på 96,9 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Anden finansiel formidling i.a.n. →