LANDSKRONAGADE ApS
CVR-nummer 34733619
Aktiv OK ⇄ SammenlignLANDSKRONAGADE ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 7,5 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 1,5 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,5 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 33,4 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 0,2, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 95,9 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 33,4 %
- Egenkapitalforrentning
- 19,7 %
- Likviditetsgrad
- 0,2
- Gældsgrad
- 1,99
- Vækst i egenkapital
- 24,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.476.214 | 22.414.871 | 7.487.987 |
| 2024 | – | – | 949.163 | 19.705.696 | 6.011.773 |
| 2023 | – | – | 158.444 | 18.619.098 | 5.062.610 |
| 2022 | – | – | 312.775 | 18.258.445 | 4.904.166 |
| 2021 | – | – | 1.893.098 | 17.974.175 | 4.591.391 |
| 2020 | – | – | 337.079 | 16.277.954 | 2.698.293 |
| 2019 | – | – | 2.049.768 | 16.204.560 | 2.361.214 |
| 2018 | – | – | 19.175 | 13.599.611 | 311.446 |
| 2017 | – | – | -103.860 | 12.409.333 | 292.271 |
| 2016 | – | – | 334.689 | 10.999.720 | 396.131 |
| 2015 | – | – | 13.705 | 10.904.189 | 61.442 |
| 2014 | – | – | 32.766 | 10.089.490 | 47.737 |
| 2013 | – | – | -65.029 | 10.016.210 | 14.971 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jens Peter Kristensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om LANDSKRONAGADE ApS
- Hvad var LANDSKRONAGADE ApSs egenkapital i 2025?
- LANDSKRONAGADE ApS havde en egenkapital på 7,5 mio. kr. i 2025.
- Gav LANDSKRONAGADE ApS overskud eller underskud i 2025?
- LANDSKRONAGADE ApS gav et overskud på 1,5 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for LANDSKRONAGADE ApS?
- CVR-nummeret for LANDSKRONAGADE ApS er 34733619.
- Hvad er LANDSKRONAGADE ApSs soliditetsgrad?
- LANDSKRONAGADE ApS havde en soliditetsgrad på 33,4 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- Arm Solution ApS 34735085
- ROOM1 ApS 34735166
- Niels Juel Ejendomme ApS 34736812
- Aarhuse ApS 34736995
- KALUNDBORG EJENDOMSUDVIKLING ApS 34737355
- JANUARVEJ 42 ApS 34738432
- JBSL ApS 34799822
- V.T.S HOLDING ApS 34800413