KTF EJENDOMME ApS

CVR-nummer 35474994

Aktiv OK Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

KTF EJENDOMME ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 516 461 kr.

Årets resultat blev et overskud på 115 400 kr.

Egenkapitalen er styrket med 115 400 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 8,1 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 0,01, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 99,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2025

Soliditet
8,1 %
Egenkapitalforrentning
22,3 %
Likviditetsgrad
0,01
Gældsgrad
11,36
Vækst i egenkapital
28,8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 115.400 6.381.576516.461
2024 147.466 6.285.732401.061
2023 -63.482 6.154.220253.595
2022 237.077 5.272.034317.077
2021 232.773 5.267.8691.644.208
2020 192.412 5.253.6601.411.435
2019 139.355 5.251.3071.219.020
2018 190.663 5.250.0001.079.665
2017 451.138 5.306.754889.001
2016 166.573 5.026.143437.862
2015 4.883.975109.866
2014 4.934.72021.934

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionAlex Pleinert Morgenstjerne
DirektionMikael Saaby Jørgensen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om KTF EJENDOMME ApS

Hvad var KTF EJENDOMME ApSs egenkapital i 2025?
KTF EJENDOMME ApS havde en egenkapital på 516 461 kr. i 2025.
Gav KTF EJENDOMME ApS overskud eller underskud i 2025?
KTF EJENDOMME ApS gav et overskud på 115 400 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for KTF EJENDOMME ApS?
CVR-nummeret for KTF EJENDOMME ApS er 35474994.
Hvad er KTF EJENDOMME ApSs soliditetsgrad?
KTF EJENDOMME ApS havde en soliditetsgrad på 8,1 % i 2025, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →