KPA Finans ApS

CVR-nummer 41584920

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

KPA Finans ApS havde ved udgangen af 2024 en egenkapital på 794 327 kr.

Årets resultat blev et overskud på 313 607 kr.

Egenkapitalen er styrket med 313 607 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 6,6 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 1,07, hvilket er tilfredsstillende.

Personaleomkostningerne udgjorde 98 286 kr.

Det svarer til ca. 98 286 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events (773990)

Nøgletal 2024

Soliditet
6,6 %
Egenkapitalforrentning
39,5 %
Likviditetsgrad
1,07
Gældsgrad
14,04
Vækst i egenkapital
65,2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 313.607 11.944.801794.327
2023 258.049 7.542.941480.720
2022 129.662 4.590.975222.671
2021 33.009 1.738.04593.009

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionKjeld Poulsgaard Andersen
DirektionKristoffer Poulsgaard Andersen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om KPA Finans ApS

Hvad var KPA Finans ApSs egenkapital i 2024?
KPA Finans ApS havde en egenkapital på 794 327 kr. i 2024.
Gav KPA Finans ApS overskud eller underskud i 2024?
KPA Finans ApS gav et overskud på 313 607 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for KPA Finans ApS?
CVR-nummeret for KPA Finans ApS er 41584920.
Hvad er KPA Finans ApSs soliditetsgrad?
KPA Finans ApS havde en soliditetsgrad på 6,6 % i 2024, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events →