KORSAGER HOLDING ApS

CVR-nummer 31864704

Aktiv Underskud Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

KORSAGER HOLDING ApS aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 42.348 kr.

Året endte med et underskud på 100.581 kr.

Egenkapitalen er forværret med 10.581 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 6,8 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 0,81, hvilket er anstrengt.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 75,5 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Adresse
Frydendalsvej 7A, 9000 Aalborg
Kommune
Aalborg
Region
Region Nordjylland
Stiftet
2014-04-07
Telefon
41600760

Nøgletal 2025

Soliditet
6,8 %
Egenkapitalforrentning
-237,5 %
Likviditetsgrad
0,81
Gældsgrad
13,67
Vækst i egenkapital
-20,0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2015: 100.0 %, 2016: 0.0 %, 2017: 99.9 %, 2018: 0.8 %, 2019: -14.7 %, 2020: -7.8 %, 2021: -9.1 %, 2022: -0.7 %, 2023: 12.5 %, 2024: 5.1 %, 2025: 6.8 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -19.487 -100.581 621.08842.348
2024 -8.938 -36.132 1.036.18252.929
2023 -8.938 92.923 711.04989.091
2022 -13.188 -8.907 530.488-3.832
2021 -8.125 -6.450 372.881-33.925
2020 -4.750 3.263 351.001-27.475
2019 -21.938 -31.738 209.201-30.738
2018 0 0 130.5011.000
2017 0 0 1.0011.000
2016 0 -227.165 10
2015 0 0 1.0001.000

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionSøren Nørgård Kjær

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om KORSAGER HOLDING ApS

Hvad var KORSAGER HOLDING ApSs egenkapital i 2025?
KORSAGER HOLDING ApS havde en egenkapital på 42.348 kr. i 2025.
Gav KORSAGER HOLDING ApS overskud eller underskud i 2025?
KORSAGER HOLDING ApS gav et underskud på 100.581 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for KORSAGER HOLDING ApS?
CVR-nummeret for KORSAGER HOLDING ApS er 31864704.
Hvad er KORSAGER HOLDING ApSs soliditetsgrad?
KORSAGER HOLDING ApS havde en soliditetsgrad på 6,8 % i 2025, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Ikke-finansielle holdingselskaber →

Andre virksomheder i Aalborg

Virksomheder i Aalborg → · Virksomheder i Aalborg Kommune →