Kooperationens Hus ApS
CVR-nummer 56195912
Aktiv Solid ⇄ SammenlignKooperationens Hus ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 72,9 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 1,7 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,7 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 48,7 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 18,96, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 73,1 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 48,7 %
- Egenkapitalforrentning
- 2,4 %
- Likviditetsgrad
- 18,96
- Gældsgrad
- 1,05
- Vækst i egenkapital
- 2,4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.738.116 | 149.744.978 | 72.919.180 |
| 2024 | – | – | 10.970.724 | 136.020.118 | 71.181.064 |
| 2023 | – | – | – | 122.426.958 | 60.210.340 |
| 2022 | – | – | – | 122.024.658 | 59.308.770 |
| 2021 | – | – | – | 121.588.887 | 58.126.599 |
| 2020 | – | – | – | 112.152.708 | 50.129.909 |
| 2019 | 3.477.515 | – | 2.029.526 | 84.660.934 | 43.788.890 |
| 2018 | 3.435.615 | – | 5.577.957 | 82.865.887 | 41.759.364 |
| 2017 | 4.211.618 | – | -7.970.729 | 75.205.360 | 36.181.407 |
| 2016 | 3.099.616 | – | 13.368.628 | 80.761.389 | 44.152.136 |
| 2015 | 2.954.819 | – | 566.060 | 45.715.398 | 30.783.508 |
| 2014 | 2.761.875 | – | 8.575.394 | 45.479.996 | 30.217.448 |
| 2013 | – | – | 1.732.833 | 32.370.460 | 21.732.054 |
| 2012 | – | – | 1.227.807 | 30.945.570 | 19.999.221 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Thilde Elster Fjordgaard |
| Bestyrelsesmedlem | Ino Abraham Dimsits |
| Bestyrelsesmedlem | Thilde Elster Fjordgaard |
| Bestyrelsesmedlem | Vibeke Lorenzen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Kooperationens Hus ApS
- Hvad var Kooperationens Hus ApSs egenkapital i 2025?
- Kooperationens Hus ApS havde en egenkapital på 72,9 mio. kr. i 2025.
- Gav Kooperationens Hus ApS overskud eller underskud i 2025?
- Kooperationens Hus ApS gav et overskud på 1,7 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Kooperationens Hus ApS?
- CVR-nummeret for Kooperationens Hus ApS er 56195912.
- Hvad er Kooperationens Hus ApSs soliditetsgrad?
- Kooperationens Hus ApS havde en soliditetsgrad på 48,7 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Hangar 4 Stauning ApS 56251219
- Hobrovej 317 ApS 56330917
- Theodor Lund & Petersen Holding A/S 56336710
- Ejendomsselskabet UG ApS 56343628
- Dan-Palletiser Finans A/S 56348417
- Agena A/S 56366717
- Lauritz A/S 56372210
- Bach Gruppen Ejendomme A/S 56393412