KøkkenMontage ApS
CVR-nummer 44806940
Aktiv Solid ⇄ SammenlignKøkkenMontage ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 530 741 kr.
Årets resultat blev et overskud på 77 705 kr.
Egenkapitalen er styrket med 165 681 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 74,5 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 3,12, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 79,5 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 74,5 %
- Overskudsgrad
- 9,2 %
- Egenkapitalforrentning
- 14,6 %
- Likviditetsgrad
- 3,12
- Gældsgrad
- 0,34
- Vækst i omsætning
- 194,4 %
- Vækst i egenkapital
- 45,4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 840.453 | – | 77.705 | 712.148 | 530.741 |
| 2024 | 285.499 | – | 62.664 | 439.748 | 365.060 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om KøkkenMontage ApS
- Hvad var KøkkenMontage ApSs egenkapital i 2025?
- KøkkenMontage ApS havde en egenkapital på 530 741 kr. i 2025.
- Gav KøkkenMontage ApS overskud eller underskud i 2025?
- KøkkenMontage ApS gav et overskud på 77 705 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for KøkkenMontage ApS?
- CVR-nummeret for KøkkenMontage ApS er 44806940.
- Hvad er KøkkenMontage ApSs soliditetsgrad?
- KøkkenMontage ApS havde en soliditetsgrad på 74,5 % i 2025, hvilket er højt.
Virksomheder af lignende størrelse
- Ativo ApS 1,1 mio. DKK
- Fars Retshjælp ApS 1,1 mio. DKK
- TT 1919 trading ApS 1,1 mio. DKK
- NP 13 INVEST ApS 1,1 mio. DKK
- MATRIX PHARMACEUTICALS ApS 1,1 mio. DKK
- Steen & Strøm Centerservice A/S 1,1 mio. DKK
Andre virksomheder i samme branche
- Klmbyg.dk ApS 44808145
- BYGNINGSKONSTRUKTØR SANDY FABRICIUS APS 44808927
- Mikkelsen Tømrer & Tagteknik ApS 44809524
- Tømrermester Niklas Juul ApS 44811103
- SK Tømrer ApS 44811294
- Mester Eriksen ApS 44812398
- Mellergaard Byg ApS 44814250
- AJ Entreprise ApS 44814331