Kjettrup Consulting ApS
CVR-nummer 38479776
Aktiv
Solid
Anpartsselskab
Kjettrup Consulting ApS havde ved udgangen af 2024 en egenkapital på 618 649 kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 385 663 kr.
Egenkapitalen er forværret med 114 337 kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 41,5 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 1,71, hvilket er god.
Personaleomkostningerne udgjorde 723 483 kr.
Det svarer til ca. 723 483 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 41,5 %
- Egenkapitalforrentning
- 62,3 %
- Likviditetsgrad
- 1,71
- Gældsgrad
- 1,41
- Vækst i egenkapital
- -15,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 385.663 | 1.490.633 | 618.649 |
| 2023 | – | – | 587.625 | 4.291.674 | 732.986 |
| 2022 | – | – | 1.258.063 | 3.369.080 | 1.395.361 |
| 2021 | – | – | 778.611 | 1.864.859 | 887.298 |
| 2020 | – | – | 867.219 | 2.030.923 | 958.687 |
| 2019 | – | – | 600.182 | 1.471.713 | 691.468 |
| 2018 | – | – | 1.141.845 | 1.768.800 | 1.191.845 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Hanna Kjettrup |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Kjettrup Consulting ApS
- Hvad var Kjettrup Consulting ApSs egenkapital i 2024?
- Kjettrup Consulting ApS havde en egenkapital på 618 649 kr. i 2024.
- Gav Kjettrup Consulting ApS overskud eller underskud i 2024?
- Kjettrup Consulting ApS gav et overskud på 385 663 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for Kjettrup Consulting ApS?
- CVR-nummeret for Kjettrup Consulting ApS er 38479776.
- Hvad er Kjettrup Consulting ApSs soliditetsgrad?
- Kjettrup Consulting ApS havde en soliditetsgrad på 41,5 % i 2024, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Aalborg Løn og HR ApS 38482874
- Viio Technologies ApS 38483455
- Light Navigates ApS 38488244
- Kropa ApS 38489895
- Ursus Maritimus ApS 38489984
- Finivin ApS 38490583
- Sandlykke A/S 38490966
- Gakmann ApS 38493310
Virksomheder i Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter →