KA Holding, Horsens ApS
CVR-nummer 28310048
Aktiv
Underskud
Anpartsselskab
KA Holding, Horsens ApS kom ud af 2025 med en egenkapital på 459 861 kr.
Året endte med et underskud på 230 729 kr.
Egenkapitalen er forværret med 298 228 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 23,3 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 1,3, hvilket er tilfredsstillende.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 23,3 %
- Egenkapitalforrentning
- -50,2 %
- Likviditetsgrad
- 1,3
- Gældsgrad
- 3,28
- Vækst i egenkapital
- -39,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -230.729 | 1.970.384 | 459.861 |
| 2024 | – | – | 96.127 | 2.735.803 | 758.089 |
| 2023 | – | – | 107.054 | 2.661.995 | 722.962 |
| 2022 | – | – | 737.427 | 2.744.049 | 674.808 |
| 2021 | – | – | 54.104 | 1.949.851 | -62.618 |
| 2020 | – | – | 1.079.074 | 3.820.679 | -116.722 |
| 2019 | – | – | 271.349 | 3.207.403 | -1.244.551 |
| 2018 | – | – | -484.343 | 2.804.252 | -1.545.424 |
| 2017 | – | – | -198.658 | 2.905.770 | -1.077.484 |
| 2016 | – | – | -775.196 | 2.741.677 | -922.041 |
| 2015 | – | – | -1.527.795 | 3.268.632 | -104.062 |
| 2014 | – | – | 260.464 | 4.955.601 | 1.389.263 |
| 2013 | – | – | -100.004 | 4.860.387 | 1.340.923 |
| 2012 | – | – | 227.186 | 5.223.170 | 1.460.047 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Kurt Leerberg Andersen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om KA Holding, Horsens ApS
- Hvad var KA Holding, Horsens ApSs egenkapital i 2025?
- KA Holding, Horsens ApS havde en egenkapital på 459 861 kr. i 2025.
- Gav KA Holding, Horsens ApS overskud eller underskud i 2025?
- KA Holding, Horsens ApS gav et underskud på 230 729 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for KA Holding, Horsens ApS?
- CVR-nummeret for KA Holding, Horsens ApS er 28310048.
- Hvad er KA Holding, Horsens ApSs soliditetsgrad?
- KA Holding, Horsens ApS havde en soliditetsgrad på 23,3 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- H. H. Henriksen Holding ApS 28310196
- BO WILLMAN HOLDING ApS 28310803
- E&J Holding ApS 28310854
- Steen Mortensen Holding ApS 28310978
- DREAMWORKS ApS 28311230
- HESSELBJERG BYG ApS 28311435
- Norling Kierkegaard Invest ApS 28311567
- Jeppe Wilken Holding ApS 28311745