K-Travel ApS

CVR-nummer 32321542

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2025 havde K-Travel ApS en egenkapital på 949 493 kr.

Året endte med et underskud på 104 886 kr.

Egenkapitalen er forværret med 504 886 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 75,8 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 4,16, hvilket er god.

Personaleomkostningerne udgjorde 681 335 kr.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Rejsebureauers aktiviteter (791100)

Nøgletal 2025

Soliditet
75,8 %
Egenkapitalforrentning
-11,0 %
Likviditetsgrad
4,16
Gældsgrad
0,32
Vækst i egenkapital
-34,7 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -104.886 1.252.234949.493
2024 507.529 1.971.0931.454.379
2023 1.843.604 3.328.6641.946.850
2022 19.733 1.046.925103.245
2021 -333.473 1.536.270-118.988
2020 -52.427 594.016214.485
2019 -255.217 1.551.593266.912
2018 542.860 1.670.298822.129
2017 -219.236 1.331.173279.269
2016 -256.899 2.920.216498.504
2015 -160.932 1.218.923755.403
2014 2.355.625 4.023.3572.816.335
2013 844.376 2.017.8611.260.710
2012 846.844 1.678.5121.216.334

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionJacob Kristensen
BestyrelsesmedlemJacob Kristensen
BestyrelsesmedlemJan Engelbrecht
BestyrelsesmedlemPalle Højsholt
BestyrelsesmedlemTom Kristensen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om K-Travel ApS

Hvad var K-Travel ApSs egenkapital i 2025?
K-Travel ApS havde en egenkapital på 949 493 kr. i 2025.
Gav K-Travel ApS overskud eller underskud i 2025?
K-Travel ApS gav et underskud på 104 886 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for K-Travel ApS?
CVR-nummeret for K-Travel ApS er 32321542.
Hvad er K-Travel ApSs soliditetsgrad?
K-Travel ApS havde en soliditetsgrad på 75,8 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Rejsebureauers aktiviteter →