K/S Vollum Solenergipark
CVR-nummer 43149709
Aktiv Negativ egenkapital ⇄ SammenlignK/S Vollum Solenergipark havde ved udgangen af 2024 en negativ egenkapital på 2 873 kr.
Aktiverne udgjorde 385 974 kr., mens gælden var 388 847 kr.
Egenkapitalen er forværret med 2 020 kr. siden 2023.
Likviditetsgraden er 0,99, hvilket er anstrengt.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Kommanditselskab
- Branche
- Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder (351200)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- -0,7 %
- Likviditetsgrad
- 0,99
- Vækst i egenkapital
- -236,8 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | -2.020 | 385.974 | -2.873 |
| 2023 | – | – | 6.608 | 385.807 | -853 |
| 2022 | – | – | -7.461 | 24.213 | -7.461 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Sandra Cecilia Grauers Nilsson |
| Bestyrelsesmedlem | Peter Henning Thorsted |
| Bestyrelsesmedlem | Pia Raunkjær |
| Bestyrelsesmedlem | Sandra Cecilia Grauers Nilsson |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om K/S Vollum Solenergipark
- Hvad var K/S Vollum Solenergiparks egenkapital i 2024?
- K/S Vollum Solenergipark havde en egenkapital på -2 873 kr. i 2024.
- Gav K/S Vollum Solenergipark overskud eller underskud i 2024?
- K/S Vollum Solenergipark gav et underskud på 2 020 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for K/S Vollum Solenergipark?
- CVR-nummeret for K/S Vollum Solenergipark er 43149709.
Andre virksomheder i samme branche
- BeGreen 2022-44 K/S 43160311
- BeGreen 2022-45 K/S 43160443
- BeGreen 2022-46 K/S 43160559
- BeGreen 2022-47 K/S 43160591
- BeGreen 2022-48 K/S 43160621
- Anker Development ApS 43173863
- Estruplund Infrastructure ApS 43208470
- Estruplund 2 Energi Park ApS 43208497
Virksomheder i Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder →