K.A. Holding Støvring ApS

CVR-nummer 32339700

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

K.A. Holding Støvring ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 11,5 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 3,2 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 2,9 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 96,6 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 2,0, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 93,9 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (289900)

Nøgletal 2025

Soliditet
96,6 %
Egenkapitalforrentning
27,4 %
Likviditetsgrad
2,0
Gældsgrad
0,04
Vækst i egenkapital
33,0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 3.158.929 11.940.25311.534.183
2024 993.955 8.875.8918.675.254
2023 8.965.6888.081.299
2022 7.508.3987.173.796
2021 5.383.9765.122.909
2020 4.556.5314.312.592
2019 3.744.5753.389.912
2018 -145.469 2.699.7602.353.926
2017 893.213 2.955.0052.899.395
2016 378.118 2.211.1822.206.182
2015 706.002 1.964.7741.929.264
2014 13.178 1.253.9281.223.262
2013 203.055 1.282.8791.240.084

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionKenneth Andersen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om K.A. Holding Støvring ApS

Hvad var K.A. Holding Støvring ApSs egenkapital i 2025?
K.A. Holding Støvring ApS havde en egenkapital på 11,5 mio. kr. i 2025.
Gav K.A. Holding Støvring ApS overskud eller underskud i 2025?
K.A. Holding Støvring ApS gav et overskud på 3,2 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for K.A. Holding Støvring ApS?
CVR-nummeret for K.A. Holding Støvring ApS er 32339700.
Hvad er K.A. Holding Støvring ApSs soliditetsgrad?
K.A. Holding Støvring ApS havde en soliditetsgrad på 96,6 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. →