IYI - arkitektur & design ApS

CVR-nummer 35049665

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

IYI - arkitektur & design ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 799 839 kr.

Årets resultat blev et overskud på 387 713 kr.

Egenkapitalen er forværret med 612 287 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 46,7 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,65, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 76,9 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 1,0 mio. kr.

Det svarer til ca. 1,0 mio. kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Arkitektaktiviteter (711100)

Nøgletal 2025

Soliditet
46,7 %
Egenkapitalforrentning
48,5 %
Likviditetsgrad
1,65
Gældsgrad
1,14
Vækst i egenkapital
-43,4 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 387.713 1.714.384799.839
2024 639.402 2.170.7831.412.126
2023 212.809 1.439.277772.724
2022 394.010 1.460.968559.915
2021 791.148 1.945.938965.905
2020 79.909 854.034174.757
2019 227.257 1.052.289494.848
2018 303.057 1.083.680567.591
2017 155.243 698.289264.534
2016 267.063 782.000459.291
2015 192.901 518.623312.228
2014 3.786 286.719119.327
2013 132.141 376.705212.141

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionFrederik Bauer

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om IYI - arkitektur & design ApS

Hvad var IYI - arkitektur & design ApSs egenkapital i 2025?
IYI - arkitektur & design ApS havde en egenkapital på 799 839 kr. i 2025.
Gav IYI - arkitektur & design ApS overskud eller underskud i 2025?
IYI - arkitektur & design ApS gav et overskud på 387 713 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for IYI - arkitektur & design ApS?
CVR-nummeret for IYI - arkitektur & design ApS er 35049665.
Hvad er IYI - arkitektur & design ApSs soliditetsgrad?
IYI - arkitektur & design ApS havde en soliditetsgrad på 46,7 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Arkitektaktiviteter →