INTHANAI HOLDING A/S
CVR-nummer 31620384
INTHANAI HOLDING A/S havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 574.004 kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 14.895 kr.
Egenkapitalen er styrket med 14.895 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,7 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 204,91, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 71,2 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jordbrovej 21, kl., 8200 Aarhus N
- Kommune
- Aarhus
- Region
- Region Midtjylland
- Stiftet
- 2008-04-01
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,7 %
- Egenkapitalforrentning
- 2,6 %
- Likviditetsgrad
- 204,91
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- 2,7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 51,0 %, 2013: 54,5 %, 2014: 47,5 %, 2015: -94,8 %, 2016: -84,9 %, 2017: -17,6 %, 2018: -35,7 %, 2019: 65,2 %, 2020: 63,9 %, 2021: 99,7 %, 2022: 99,6 %, 2023: 99,5 %, 2024: 99,6 %, 2025: 99,7 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -2.666 | 14.895 | 576.006 | 574.004 |
| 2024 | -1.188 | 193.275 | 561.109 | 559.109 |
| 2023 | -2.298 | -112.738 | 367.834 | 365.834 |
| 2022 | -395 | -152.985 | 480.572 | 478.572 |
| 2021 | -1.250 | 169.183 | 633.557 | 631.557 |
| 2020 | – | 89.558 | 723.402 | 462.374 |
| 2019 | 0 | 521.004 | 571.366 | 372.816 |
| 2018 | -1.250 | -67.647 | 414.690 | -148.188 |
| 2017 | 0 | 53.263 | 456.337 | -80.541 |
| 2016 | -1.250 | -1.250 | 157.561 | -133.804 |
| 2015 | 80.001 | -416.936 | 139.752 | -132.554 |
| 2014 | 190.870 | -121.346 | 599.070 | 284.382 |
| 2013 | 186.460 | -116.250 | 744.702 | 405.728 |
| 2012 | 180.960 | -494.198 | 1.024.314 | 521.978 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Mogens Markvard Inthanai |
| Bestyrelsesmedlem | Bunna Inthanai |
| Bestyrelsesmedlem | Jimmy Markvard Høeg |
| Bestyrelsesmedlem | Mogens Markvard Inthanai |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om INTHANAI HOLDING A/S
- Hvad var INTHANAI HOLDING A/Ss egenkapital i 2025?
- INTHANAI HOLDING A/S havde en egenkapital på 574.004 kr. i 2025.
- Gav INTHANAI HOLDING A/S overskud eller underskud i 2025?
- INTHANAI HOLDING A/S gav et overskud på 14.895 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for INTHANAI HOLDING A/S?
- CVR-nummeret for INTHANAI HOLDING A/S er 31620384.
- Hvad er INTHANAI HOLDING A/Ss soliditetsgrad?
- INTHANAI HOLDING A/S havde en soliditetsgrad på 99,7 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Finn S. Knudsen Holding ApS 31620651
- PEER STÆR KNUDSEN HOLDING ApS 31620678
- ENUR HOLDING ApS 31620805
- LILLELUNDS HOLDING ApS 31620848
- HARPSØE HOLDING ApS 31620872
- Kolding Retail Holding ApS 31620937
- Prikken Holding ApS 31620988
- Jacob Strange Holding ApS 31621143
Andre virksomheder i Aarhus N
- Vestas Shared Service A/S 31623685
- Radio Go!FM A/S 31625033
- FHH ApS 31777801
- Ny Tjørnegade 19 ApS 31777887
- HAMMERP ApS 31779553
- God-Genbrug.dk ApS 31862477
- TOL Interactive ApS 31878373
- Alo Interactive ApS 31878586