International Food Supply ApS

CVR-nummer 40266380

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

Egenkapitalen i International Food Supply ApS udgjorde 1,6 mio. kr. ved udgangen af 2024.

Årets resultat blev et overskud på 366 575 kr.

Egenkapitalen er styrket med 366 575 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 22,1 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 1,22, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 94,6 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 1,5 mio. kr.

Det svarer til ca. 386 709 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Detailhandel med drikkevarer (472500)

Nøgletal 2024

Soliditet
22,1 %
Egenkapitalforrentning
22,4 %
Likviditetsgrad
1,22
Gældsgrad
3,52
Vækst i egenkapital
28,8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 366.575 7.405.1681.639.695
2023 242.883 6.839.3771.273.120
2022 305.915 5.494.4201.030.237
2021 343.405 4.439.064724.322
2020 1.068.877 2.977.935380.917
2019 -887.960 2.283.469-687.960

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionMichael Tuan Hoang

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om International Food Supply ApS

Hvad var International Food Supply ApSs egenkapital i 2024?
International Food Supply ApS havde en egenkapital på 1,6 mio. kr. i 2024.
Gav International Food Supply ApS overskud eller underskud i 2024?
International Food Supply ApS gav et overskud på 366 575 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for International Food Supply ApS?
CVR-nummeret for International Food Supply ApS er 40266380.
Hvad er International Food Supply ApSs soliditetsgrad?
International Food Supply ApS havde en soliditetsgrad på 22,1 % i 2024, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Detailhandel med drikkevarer →