Industriparken 18 ApS
CVR-nummer 41783338
Aktiv OK ⇄ SammenlignVed udgangen af 2025 havde Industriparken 18 ApS en egenkapital på 369 533 kr.
Årets resultat blev et positivt resultat på 36 165 kr.
Egenkapitalen er styrket med 36 165 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 17,4 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 0,07, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 98,9 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 17,4 %
- Egenkapitalforrentning
- 9,8 %
- Likviditetsgrad
- 0,07
- Gældsgrad
- 4,76
- Vækst i egenkapital
- 10,8 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 36.165 | 2.128.834 | 369.533 |
| 2024 | – | – | 30.737 | 2.183.162 | 333.368 |
| 2023 | – | – | 207.572 | 2.188.237 | 302.631 |
| 2022 | – | – | 57.368 | 2.205.451 | 95.058 |
| 2021 | – | – | -2.310 | 2.193.536 | 37.690 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Anders Buhl Christensen |
| Direktion | Paul Christensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Industriparken 18 ApS
- Hvad var Industriparken 18 ApSs egenkapital i 2025?
- Industriparken 18 ApS havde en egenkapital på 369 533 kr. i 2025.
- Gav Industriparken 18 ApS overskud eller underskud i 2025?
- Industriparken 18 ApS gav et overskud på 36 165 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Industriparken 18 ApS?
- CVR-nummeret for Industriparken 18 ApS er 41783338.
- Hvad er Industriparken 18 ApSs soliditetsgrad?
- Industriparken 18 ApS havde en soliditetsgrad på 17,4 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- Nordtribunen 2020 A/S 41783435
- Wa-Norby Invest ApS 41783575
- JP Knudsen Invest ApS 41783591
- Hjarbæk Kro Forever ApS 41783710
- Ejendomsselskabet Midtbyen ApS 41784695
- Thrige-Dyrehauge ApS 41785020
- Den Gamle Ejendom K/S 41786345
- CARE REAL ESTATE ApS 41788704