Hvidevarehuset Middelfart ApS
CVR-nummer 34056455
Hvidevarehuset Middelfart ApS kom ud af 2025 med en egenkapital på 1,2 mio. kr.
Året endte med et underskud på 34.822 kr.
Egenkapitalen er forværret med 34.822 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 17,8 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 1,17, hvilket er tilfredsstillende.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 94,2 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 1,7 mio. kr.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Detailhandel med elektriske husholdningsapparater (475400)
- Adresse
- Alsvej 1, 5500 Middelfart
- Kommune
- Middelfart
- Region
- Region Syddanmark
- Stiftet
- 2011-11-22
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 17,8 %
- Egenkapitalforrentning
- -2,8 %
- Likviditetsgrad
- 1,17
- Gældsgrad
- 4,63
- Vækst i egenkapital
- -2,7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: -5,9 %, 2013: -25,0 %, 2014: -39,7 %, 2015: -44,1 %, 2016: -39,9 %, 2017: -21,0 %, 2018: -7,2 %, 2019: 9,8 %, 2020: 24,0 %, 2021: 29,2 %, 2022: 31,6 %, 2023: 21,8 %, 2024: 17,9 %, 2025: 17,8 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.047.740 | -34.822 | 7.007.380 | 1.244.470 |
| 2024 | 1.811.321 | -192.132 | 7.150.415 | 1.279.292 |
| 2023 | 1.621.675 | -370.047 | 6.735.571 | 1.471.424 |
| 2022 | 2.222.760 | -15.172 | 5.820.344 | 1.841.471 |
| 2021 | 2.990.024 | 573.250 | 6.361.428 | 1.856.643 |
| 2020 | 3.394.943 | 831.534 | 5.340.648 | 1.283.393 |
| 2019 | 2.834.792 | 739.155 | 4.588.528 | 451.859 |
| 2018 | 2.537.621 | 535.584 | 3.986.976 | -287.296 |
| 2017 | 2.007.406 | 381.219 | 3.920.940 | -822.880 |
| 2016 | 1.482.415 | 61.711 | 3.109.337 | -1.239.564 |
| 2015 | 908.054 | -243.996 | 2.948.216 | -1.301.274 |
| 2014 | 446.927 | -423.876 | 2.662.188 | -1.057.278 |
| 2013 | 356.256 | -486.146 | 2.529.800 | -633.402 |
| 2012 | 463.198 | -227.256 | 2.478.411 | -147.256 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | René Høyer |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Hvidevarehuset Middelfart ApS
- Hvad var Hvidevarehuset Middelfart ApSs egenkapital i 2025?
- Hvidevarehuset Middelfart ApS havde en egenkapital på 1,2 mio. kr. i 2025.
- Gav Hvidevarehuset Middelfart ApS overskud eller underskud i 2025?
- Hvidevarehuset Middelfart ApS gav et underskud på 34.822 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Hvidevarehuset Middelfart ApS?
- CVR-nummeret for Hvidevarehuset Middelfart ApS er 34056455.
- Hvad er Hvidevarehuset Middelfart ApSs soliditetsgrad?
- Hvidevarehuset Middelfart ApS havde en soliditetsgrad på 17,8 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- EXXTRA.DK A/S 34082294
- HT-PRESTIGE ApS 34228779
- Støvsugerbanden ApS 34468532
- SLIPLET ApS 34470030
- Mau Ringsted Hvidevarer ApS 34472017
- KITCHENTECH ApS 34585261
- DMBIOMASS ApS 34714444
- SUPERBÆR ApS 34717494
Virksomheder i Detailhandel med elektriske husholdningsapparater →
Andre virksomheder i Middelfart
- BENNIKE MF. HOLDING ApS 34056501
- EXXTRA.DK A/S 34082294
- TJK Holding ApS 34082650
- EJENDOMSSELSKABET THOMAS LEHM ApS 34087741
- JOS Erhverv 1 ApS 34088659
- LVL HOLDING ApS 34091447
- Ejendomsselskabet Algade 1 ApS 34208069
- INVOICING ApS 34208247
Virksomheder i Middelfart → · Virksomheder i Middelfart Kommune →