Huset Ollie ApS

CVR-nummer 43608703

Aktiv OK Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Ved udgangen af 2024 havde Huset Ollie ApS en egenkapital på 433 340 kr.

Årets resultat blev et positivt resultat på 202 817 kr.

Egenkapitalen er styrket med 210 932 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 26,4 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 1,27, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 93,1 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 1,1 mio. kr.

Det svarer til ca. 270 430 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Detailhandel med tøj (477110)

Nøgletal 2024

Soliditet
26,4 %
Egenkapitalforrentning
46,8 %
Likviditetsgrad
1,27
Gældsgrad
2,79
Vækst i egenkapital
94,8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 202.817 1.641.842433.340
2023 182.408 2.188.671222.408

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionVibeke Thoft

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Huset Ollie ApS

Hvad var Huset Ollie ApSs egenkapital i 2024?
Huset Ollie ApS havde en egenkapital på 433 340 kr. i 2024.
Gav Huset Ollie ApS overskud eller underskud i 2024?
Huset Ollie ApS gav et overskud på 202 817 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Huset Ollie ApS?
CVR-nummeret for Huset Ollie ApS er 43608703.
Hvad er Huset Ollie ApSs soliditetsgrad?
Huset Ollie ApS havde en soliditetsgrad på 26,4 % i 2024, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Detailhandel med tøj →