Hjerrild & Bisgaard ApS
CVR-nummer 17024639
Hjerrild & Bisgaard ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 3,8 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 35.539 kr.
Egenkapitalen er styrket med 35.539 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 92,3 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 0,87, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 93,2 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Ole Rømers Vej 11, 6760 Ribe
- Kommune
- Esbjerg
- Region
- Region Syddanmark
- Stiftet
- 1993-06-01
- Telefon
- 75131211
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 92,3 %
- Egenkapitalforrentning
- 0,9 %
- Likviditetsgrad
- 0,87
- Gældsgrad
- 0,08
- Vækst i egenkapital
- 1,0 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 46.8 %, 2013: 50.3 %, 2014: 46.5 %, 2015: 34.1 %, 2016: 39.0 %, 2017: 53.2 %, 2018: 68.4 %, 2019: 66.3 %, 2020: 76.9 %, 2021: 92.7 %, 2022: 71.6 %, 2023: 95.1 %, 2024: 92.2 %, 2025: 92.3 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -23.497 | 35.539 | 4.090.527 | 3.774.004 |
| 2024 | -15.350 | 38.960 | 4.053.465 | 3.738.465 |
| 2023 | -121.588 | 2.862.758 | 4.414.505 | 4.199.505 |
| 2022 | 84.477 | 28.675 | 1.868.114 | 1.336.747 |
| 2021 | 713.867 | 359.332 | 2.812.785 | 2.608.072 |
| 2020 | 647.333 | 227.120 | 2.924.111 | 2.248.740 |
| 2019 | 630.777 | 498.616 | 3.048.078 | 2.021.620 |
| 2018 | 1.038.368 | 1.995.066 | 3.978.297 | 2.723.004 |
| 2017 | 7.776.395 | 1.051.214 | 3.627.333 | 1.927.938 |
| 2016 | 8.789.178 | 591.602 | 3.784.615 | 1.476.724 |
| 2015 | 8.448.081 | 955.930 | 5.088.377 | 1.735.122 |
| 2014 | 7.144.727 | 874.865 | 3.501.588 | 1.629.192 |
| 2013 | 7.690.237 | 879.953 | 3.603.558 | 1.813.327 |
| 2012 | 7.141.124 | 529.788 | 3.115.687 | 1.458.374 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Søren Chresten Haugaard |
| Bestyrelsesmedlem | Allan Nejbjerg |
| Bestyrelsesmedlem | Humle Mikkel Blankholm Pugh |
| Bestyrelsesmedlem | Søren Chresten Haugaard |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Hjerrild & Bisgaard ApS
- Hvad var Hjerrild & Bisgaard ApSs egenkapital i 2025?
- Hjerrild & Bisgaard ApS havde en egenkapital på 3,8 mio. kr. i 2025.
- Gav Hjerrild & Bisgaard ApS overskud eller underskud i 2025?
- Hjerrild & Bisgaard ApS gav et overskud på 35.539 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Hjerrild & Bisgaard ApS?
- CVR-nummeret for Hjerrild & Bisgaard ApS er 17024639.
- Hvad er Hjerrild & Bisgaard ApSs soliditetsgrad?
- Hjerrild & Bisgaard ApS havde en soliditetsgrad på 92,3 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- DIR Invest ApS 17049801
- Flagstad Business Consultants ApS 17074377
- MJES 1993 ApS 17078208
- N. Dalgaard ApS 17083090
- B.N. BYG ApS 17088777
- ApS AF 18. MAJ 1993 KVÆRNDRUP 17111531
- Steen Mariboe ApS 17118609
- Ejendomsselskabet Banegårdsvej, Grindsted ApS 17145649
Andre virksomheder i Ribe
- P T V FILM ApS 17358030
- Fonden Ribe Byferie Resort 17423932
- AB Catering Ribe A/S 17610872
- Friis Boliger ApS 18453401
- Ribco ApS 18927047
- REVISIONSCENTRET RIBE, GODKENDTREVISIONSANPARTSSELSKAB 18936305
- NR Holding Esbjerg ApS 19035999
- FREDE MATZEN ApS 19961273