HHRK ApS
CVR-nummer 13613303
HHRK ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 113,1 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 4,6 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 4,6 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 98,5 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 1,44, hvilket er tilfredsstillende.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 97,8 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Tobaksvejen 10, 2860 Søborg
- Kommune
- Gladsaxe
- Region
- Region Hovedstaden
- Stiftet
- 1989-11-01
- Ansatte
- 1
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 98,5 %
- Egenkapitalforrentning
- 4,1 %
- Likviditetsgrad
- 1,44
- Gældsgrad
- 0,02
- Vækst i egenkapital
- 4,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 97.9 %, 2013: 98.0 %, 2014: 98.0 %, 2015: 98.1 %, 2016: 98.1 %, 2017: 98.2 %, 2018: 98.0 %, 2019: 98.0 %, 2020: 97.9 %, 2021: 98.4 %, 2022: 98.2 %, 2023: 98.3 %, 2024: 98.4 %, 2025: 98.5 %
| År | Omsætning | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | -401.482 | 4.643.622 | 114.849.884 | 113.080.887 |
| 2024 | – | -419.165 | 10.815.975 | 110.181.227 | 108.437.265 |
| 2023 | – | – | 7.754.756 | 99.318.422 | 97.621.290 |
| 2022 | – | – | -10.734.805 | 91.502.258 | 89.866.534 |
| 2021 | – | – | 8.939.967 | 102.216.424 | 100.601.339 |
| 2020 | – | – | 7.306.809 | 93.605.333 | 91.661.372 |
| 2019 | – | – | 8.679.433 | 86.046.356 | 84.354.563 |
| 2018 | -2.838.365 | -3.140.892 | -2.449.788 | 77.192.016 | 75.675.130 |
| 2017 | 7.808.869 | 7.534.508 | 5.877.094 | 79.583.847 | 78.124.918 |
| 2016 | 2.077.886 | 1.813.966 | 1.415.018 | 73.651.376 | 72.247.824 |
| 2015 | 8.101.665 | 8.101.665 | 6.000.604 | 72.182.212 | 70.832.806 |
| 2014 | 5.227.237 | 5.227.237 | 3.780.482 | 66.130.020 | 64.832.202 |
| 2013 | 6.717.396 | 6.717.396 | 4.830.185 | 62.299.910 | 61.051.720 |
| 2012 | 6.063.536 | – | 4.378.065 | 57.421.982 | 56.221.535 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Anders Kiilsgaard Borrisholt |
| Bestyrelsesmedlem | Ditte Elten |
| Bestyrelsesmedlem | Hans Hother Kann Rasmussen |
| Bestyrelsesmedlem | Henrik Dahl |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om HHRK ApS
- Hvad var HHRK ApSs egenkapital i 2025?
- HHRK ApS havde en egenkapital på 113,1 mio. kr. i 2025.
- Gav HHRK ApS overskud eller underskud i 2025?
- HHRK ApS gav et overskud på 4,6 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for HHRK ApS?
- CVR-nummeret for HHRK ApS er 13613303.
- Hvor mange ansatte har HHRK ApS?
- HHRK ApS har 1 ansat ifølge de seneste oplysninger.
- Hvad er HHRK ApSs soliditetsgrad?
- HHRK ApS havde en soliditetsgrad på 98,5 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- HHNN ApS 13613338
- MARCO NR. 2 ApS 13613400
- ApS JERA 13613583
- ApS MAK 13613672
- ApS GIN 13613737
- JUKOP ApS 13613796
- LYKOP ApS 13613877
- NIVIKOP ApS 13613974
Andre virksomheder i Søborg
- HHNN ApS 13613338
- MARCO NR. 2 ApS 13613400
- ApS JERA 13613583
- ApS MAK 13613672
- ApS GIN 13613737
- JUKOP ApS 13613796
- LYKOP ApS 13613877
- NIVIKOP ApS 13613974