HH-Holding, Skagen ApS

CVR-nummer 20939702

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

HH-Holding, Skagen ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2024 med en egenkapital på 325 916 kr.

Årets resultat blev et overskud på 78 483 kr.

Egenkapitalen er styrket med 78 483 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 86,5 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,02, hvilket er tilfredsstillende.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 86,1 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Computerprogrammering (621000)

Nøgletal 2024

Soliditet
86,5 %
Egenkapitalforrentning
24,1 %
Likviditetsgrad
1,02
Gældsgrad
0,16
Vækst i egenkapital
31,7 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 78.483 376.858325.916
2023 59.900 295.947247.433
2022 -2.838 233.205187.533
2021 5.317 234.555190.371
2020 -22.331 227.808185.054
2019 -92.122 248.764207.386
2018 216.694 342.381309.508
2017 83.468 118.63892.814
2016 -175.432 28.5619.346
2015 3.105 195.736184.778
2014 -205.896 190.443181.673
2013 -66.906 396.255387.569
2012 26.951 557.447524.475

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionOle Hansen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om HH-Holding, Skagen ApS

Hvad var HH-Holding, Skagen ApSs egenkapital i 2024?
HH-Holding, Skagen ApS havde en egenkapital på 325 916 kr. i 2024.
Gav HH-Holding, Skagen ApS overskud eller underskud i 2024?
HH-Holding, Skagen ApS gav et overskud på 78 483 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for HH-Holding, Skagen ApS?
CVR-nummeret for HH-Holding, Skagen ApS er 20939702.
Hvad er HH-Holding, Skagen ApSs soliditetsgrad?
HH-Holding, Skagen ApS havde en soliditetsgrad på 86,5 % i 2024, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Computerprogrammering →