Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS
CVR-nummer 67955013
Aktiv Solid ⇄ SammenlignHenrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 9,0 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 1,3 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 1,7 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 83,2 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 11,29, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 77,1 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 83,2 %
- Egenkapitalforrentning
- 14,8 %
- Likviditetsgrad
- 11,29
- Gældsgrad
- 0,2
- Vækst i egenkapital
- -15,7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.329.035 | 10.754.348 | 8.950.042 |
| 2024 | – | – | 1.370.433 | 11.943.823 | 10.621.007 |
| 2023 | – | – | 231.488 | 9.681.256 | 9.250.574 |
| 2022 | – | – | 344.201 | 9.491.076 | 9.019.086 |
| 2021 | – | – | 290.489 | 9.753.904 | 8.674.885 |
| 2020 | – | – | 412.352 | 9.393.963 | 8.384.396 |
| 2019 | – | – | 421.691 | 8.987.644 | 7.972.044 |
| 2018 | – | – | 758.349 | 8.921.136 | 7.550.353 |
| 2017 | – | – | 730.845 | 7.406.063 | 3.792.004 |
| 2016 | – | – | 870.485 | 6.892.166 | 3.061.159 |
| 2015 | – | – | 40.916 | 7.019.344 | 2.190.674 |
| 2014 | – | – | -366.441 | 5.040.961 | -850.242 |
| 2013 | – | – | -422.233 | 2.807.778 | -483.801 |
| 2012 | – | – | -1.439.771 | 3.253.529 | -61.568 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Henrik Lund |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS
- Hvad var Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApSs egenkapital i 2025?
- Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS havde en egenkapital på 9,0 mio. kr. i 2025.
- Gav Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS overskud eller underskud i 2025?
- Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS gav et overskud på 1,3 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS?
- CVR-nummeret for Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS er 67955013.
- Hvad er Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApSs soliditetsgrad?
- Henrik Lund Ejendomsselskab Oddervej ApS havde en soliditetsgrad på 83,2 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Vester Nebel Brugsforening 68005612
- Juhls Bolighus A/S 68266912
- SØRUP AVLSGÅRD A/S 68641519
- Jyske Medier A/S 68777410
- Helgolandsgade 19-21 ApS 68910919
- Foreningen Bankdata 68964415
- Lounkær-Fonden 69016510
- Ejendomsselskabet Smedegade 51, Slagelse ApS 69039715