HCEA Holding ApS

CVR-nummer 20239107

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

HCEA Holding ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 22,2 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 220 476 kr.

Egenkapitalen er styrket med 103 365 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 91,2 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 6,95, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 90,8 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter (021000)

Nøgletal 2025

Soliditet
91,2 %
Egenkapitalforrentning
1,0 %
Likviditetsgrad
6,95
Gældsgrad
0,1
Vækst i egenkapital
0,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 220.476 24.296.09322.164.134
2024 768.574 24.005.10522.060.769
2023 732.167 23.675.15121.405.558
2022 885.130 22.861.94120.568.691
2021 1.238.739 22.127.41019.400.458
2020 1.247.219 20.708.18118.021.709
2019 877.344 19.655.24716.776.846
2018 1.036.494 18.484.76815.987.033
2017 364.976 17.349.94414.795.877
2016 353.664 14.069.45514.052.953
2015 808.963 14.302.29613.942.048
2014 492.315 13.676.69313.132.168
2013 2.245.280 13.050.88112.807.179
2012 287.414 11.452.97211.255.233

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionHenning Andersen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om HCEA Holding ApS

Hvad var HCEA Holding ApSs egenkapital i 2025?
HCEA Holding ApS havde en egenkapital på 22,2 mio. kr. i 2025.
Gav HCEA Holding ApS overskud eller underskud i 2025?
HCEA Holding ApS gav et overskud på 220 476 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for HCEA Holding ApS?
CVR-nummeret for HCEA Holding ApS er 20239107.
Hvad er HCEA Holding ApSs soliditetsgrad?
HCEA Holding ApS havde en soliditetsgrad på 91,2 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter →