HBC Coating ApS
CVR-nummer 40293728
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignHBC Coating ApS kom ud af 2025 med en egenkapital på 660 232 kr.
Året endte med et underskud på 5 689 kr.
Egenkapitalen er forværret med 5 689 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 66,0 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 3,05, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Fremstilling af maling, lak og lignende overfladebehandlingsmidler, trykfarver samt tætningsmaterialer (203000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 66,0 %
- Egenkapitalforrentning
- -0,9 %
- Likviditetsgrad
- 3,05
- Gældsgrad
- 0,51
- Vækst i egenkapital
- -0,9 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -5.689 | 1.000.208 | 660.232 |
| 2024 | – | – | 165.591 | 2.386.077 | 665.921 |
| 2023 | – | – | 243.957 | 1.098.145 | 900.328 |
| 2022 | – | – | 372.797 | 1.629.541 | 656.373 |
| 2021 | – | – | 85.914 | 856.499 | 283.576 |
| 2020 | – | – | 160.545 | 1.872.598 | 197.662 |
| 2019 | – | – | -12.883 | 47.117 | 37.117 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Henrik Bro Christensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om HBC Coating ApS
- Hvad var HBC Coating ApSs egenkapital i 2025?
- HBC Coating ApS havde en egenkapital på 660 232 kr. i 2025.
- Gav HBC Coating ApS overskud eller underskud i 2025?
- HBC Coating ApS gav et underskud på 5 689 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for HBC Coating ApS?
- CVR-nummeret for HBC Coating ApS er 40293728.
- Hvad er HBC Coating ApSs soliditetsgrad?
- HBC Coating ApS havde en soliditetsgrad på 66,0 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Floorcoat Innovation ApS 40983139
- Linolie & Pigment A/S 41189932
- LJUNGDAHL A/S 42421618
- Silikatteknik ApS 42911070
- Floorcoat Oils & Colours ApS 43593714
- ecoblaq ApS 43707604
- Haves Advanced Paint Solutions ApS 44166976
- Teqcoat A/S 45132250