Hans Aa Wind A/S

CVR-nummer 32936490

Aktiv Solid Aktieselskab
⇄ Sammenlign

Hans Aa Wind A/S havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 18,6 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 9,0 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 1,3 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 98,1 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 0,03, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 100,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Aktieselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Adresse
Malervej 10, 6710 Esbjerg V
Kommune
Esbjerg
Region
Region Syddanmark
Stiftet
2010-05-25
Telefon
75123288

Nøgletal 2025

Soliditet
98,1 %
Egenkapitalforrentning
48,2 %
Likviditetsgrad
0,03
Gældsgrad
0,02
Vækst i egenkapital
7,2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 3,0 %, 2013: 21,1 %, 2014: 25,4 %, 2015: 41,6 %, 2016: 41,4 %, 2017: 64,0 %, 2018: 75,0 %, 2019: 79,3 %, 2020: 99,5 %, 2021: 99,8 %, 2022: 98,7 %, 2023: 98,5 %, 2024: 98,5 %, 2025: 98,1 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -13.801 8.996.886 19.007.84918.646.872
2024 -14.553 7.261.181 17.650.17717.391.898
2023 -15.125 2.342.934 13.162.18512.963.888
2022 -15.804 2.423.187 13.025.87412.851.341
2021 -15.711 2.614.125 13.233.13613.210.536
2020 -11.500 3.634.581 13.026.53412.963.329
2019 -12.031 2.734.090 12.524.0999.925.844
2018 -13.031 3.698.448 11.471.5898.599.575
2017 -30.909 2.736.688 7.732.1954.948.660
2016 -225.526 958.244 6.283.0262.601.511
2015 -94.893 861.415 4.305.8661.790.101
2014 -5.000 146.668 2.914.330739.862
2013 -5.000 -533.952 2.642.647556.547
2012 -5.000 56.663 3.062.86190.499

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionHans Erik Aa
DirektionJonas Madsen
BestyrelsesmedlemHenrik Lodberg Jensen
BestyrelsesmedlemJonas Madsen
BestyrelsesmedlemPer Schak Andreasen

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Hans Aa Wind A/S

Hvad var Hans Aa Wind A/Ss egenkapital i 2025?
Hans Aa Wind A/S havde en egenkapital på 18,6 mio. kr. i 2025.
Gav Hans Aa Wind A/S overskud eller underskud i 2025?
Hans Aa Wind A/S gav et overskud på 9,0 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Hans Aa Wind A/S?
CVR-nummeret for Hans Aa Wind A/S er 32936490.
Hvad er Hans Aa Wind A/Ss soliditetsgrad?
Hans Aa Wind A/S havde en soliditetsgrad på 98,1 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Ikke-finansielle holdingselskaber →

Andre virksomheder i Esbjerg V

Virksomheder i Esbjerg V → · Virksomheder i Esbjerg Kommune →